NOWY ZESPÓŁ ALFA ROMEO
F1 TEAM ORLEN

Nowy samochód, nowi kierowcy, nowy sezon: nadeszła nowa era.
Czy nadążasz? 

NADESZŁA NOWA ERA

Pomimo iż kolorystyka naszego samochodu na sezon 2022 nawiązuje do tradycji Alfy Romeo i Sauber Motosport to C42 jest zupełnie nowym bolidem zaprojektowanym do walki na torze. Nowa podłoga wykorzystująca w pełni zalety sił docisku, zmodyfikowany pakiet aerodynamiczny, 18-calowe niskoprofilowe opony oraz nowy, udoskonalony silnik Ferrari, radykalnie zrywają z przeszłością.

PRZEDSTAWIAMY NOWY BOLID C42

VALTTERI BOTTAS

Valtteri, dziesięciokrotny zwycięzca Grand Prix już jako młody kierowca dał się poznać jako geniusz wyścigów. Jest on drugim kierowcą w historii, który w jednym sezonie (2008) triumfował zarówno w edycjach Formuły Renault Eurocup jak i Formuły Renault Northern European Cup. W Formule 3 jako pierwszy zawodnik w historii zdobył mistrzostwo w dwóch kolejnych latach 2009 i 2010. W Formule 1 zadebiutował w 2013 r. w barwach Williamsa, a następnie przeniósł się do Mercedesa, z którym był związany od 2017 r. W zespole tym odegrał kluczową rolę, przyczyniając się do zdobycia przez swój team czterech tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów. Wniesie on do zespołu swoje ogromne doświadczenie i pomoże mu awansować w klasyfikacji.

GUANYU ZHOU

Guanyu jest pierwszym w historii Formuły 1 kierowcą pochodzącym z Chin, postacią, która właśnie teraz zapisuje ważną kartę w historii motosportu swojego kraju. Jak na swój młody wiek, 22 letni Zhou, może pochwalić się już imponującymi osiągnięciami. W sezonie 2015 ukończył edycję włoskiej F4 na drugim miejscu, po czym zaczął odnosić triumfy w wyścigach Europejskiej Formuły 3 i Formuły 2, stanowiących przedsionek Formuły 1. Jako jedyny debiutant w F1 w sezonie 2022 z pewnością wesprze swój nowy zespół ogromnym talentem i entuzjazmem.

ROBERT KUBICA

W 2006 r. Robert Kubica zadebiutował w Formule 1, stając się pierwszym Polakiem startującym  w Mistrzostwach Świata królowej motosportu. Od momentu swojego pierwszego zwycięstwa w Grand Prix Kanady w 2008 r., jego zamiłowanie do prędkości oraz ogromny talent, otworzyły mu drzwi kariery. Teraz Robert wspiera nas swoim bogatym doświadczeniem jako kierowca rezerwowy naszego zespołu.