NOWY ZESPÓŁ ALFA ROMEO
F1 TEAM ORLEN

Nowy samochód, nowi kierowcy, nowy sezon: nadchodzi nowa era. Czy jesteś na nią gotów? 

PRZEDSTAWIAMY NOWY BOLID C42

VALTTERI BOTTAS

Valtteri, dziesięciokrotny zwycięzca Grand Prix już jako młody kierowca dał się poznać jako geniusz wyścigów. Jest on drugim kierowcą w historii, który w jednym sezonie (2008) triumfował zarówno w edycjach Formuły Renault Eurocup jak i Formuły Renault Northern European Cup. W Formule 3 jako pierwszy zawodnik w historii zdobył mistrzostwo w dwóch kolejnych latach 2009 i 2010. W Formule 1 zadebiutował w 2013 r. w barwach Williamsa, a następnie przeniósł się do Mercedesa, z którym był związany od 2017 r. W zespole tym odegrał kluczową rolę, przyczyniając się do zdobycia przez swój team czterech tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów. Wniesie on do zespołu swoje ogromne doświadczenie i pomoże mu awansować w klasyfikacji.

GUANYU ZHOU

Guanyu jest pierwszym w historii Formuły 1 kierowcą pochodzącym z Chin, postacią, która właśnie teraz zapisuje ważną kartę w historii motosportu swojego kraju. Jak na swój młody wiek, 22 letni Zhou, może pochwalić się już imponującymi osiągnięciami. W sezonie 2015 ukończył edycję włoskiej F4 na drugim miejscu, po czym zaczął odnosić triumfy w wyścigach Europejskiej Formuły 3 i Formuły 2, stanowiących przedsionek Formuły 1. Jako jedyny debiutant w F1 w sezonie 2022 z pewnością wesprze swój nowy zespół ogromnym talentem i entuzjazmem.

ROBERT KUBICA

W 2006 r. Robert Kubica zadebiutował w Formule 1, stając się pierwszym Polakiem startującym  w Mistrzostwach Świata królowej motosportu. Od momentu swojego pierwszego zwycięstwa w Grand Prix Kanady w 2008 r., jego zamiłowanie do prędkości oraz ogromny talent, otworzyły mu drzwi kariery. Teraz Robert wspiera nas swoim bogatym doświadczeniem jako kierowca rezerwowy naszego zespołu.