Alfa Romeo Design
  • IKONA WŁOSKIEGO STYLU
  • NIEPOWTARZALNA TRADYCJA
  • PIĘKNO UŻYTKOWE
  • BEZKOMPROMISOWE PODEJŚCIE
  • DROGA DO SERCA KIEROWCY
  • SZTUKA MATERII
  • URZECZYWISTNIENIE MARZEŃ

IKONA WŁOSKIEGO STYLU

Marka Alfa Romeo narodziła się w 1910 roku. Już od samego początku wyróżniała się zarówno w świecie rajdów, dzięki sportowemu charakterowi, jak i symbolu włoskiego rzemiosła i elegancji. Wyjątkowe połączenie wyrazistych, sportowych linii, świetne proporcje oraz odważny i dynamiczny charakter sprawiają, że trudno sobie wyobrazić, aby takie samochody mogły powstawać gdziekolwiek indziej. To szczególne podejście do stylu i design’u przerodziło się w znaną na całym świecie koncepcję włoskiego stylu: inni budują samochody, Alfa Romeo je tworzy.

IKONA WŁOSKIEGO STYLU
NIEPOWTARZALNA TRADYCJA

NIEPOWTARZALNA TRADYCJA

Samochody Alfa Romeo zawsze cechował prosty i zasadniczy styl, pozbawiony nadmiaru szczegółów i zbędnych detali. Każdy pojazd zaprojektowany w stuletniej historii marki jest natychmiast rozpoznawalny dzięki kilku wyrazistym elementom. Trójliść to prawdopodobnie najbardziej kultowy motyw przodu samochodu w branży motoryzacyjnej. Wyrazisty profil każdej Alfy Romeo jest wzbogacony starannie przemyślanymi proporcjami podkreślającymi aerodynamiczny wdzięk. Tył jest zawsze muskularny i przypomina o mocy, jaką dysponuje samochód.

PIĘKNO UŻYTKOWE

PIĘKNO UŻYTKOWE

Elementy stylistyki Alfy Romeo służą nie tylko estetyce. Projektanci i inżynierowie starają się wspólnie wypracowywać najlepsze rozwiązania zarówno pod względem stylu, jak i dynamiki jazdy. Linie nadwozia są zawsze harmonijne i zdecydowane: sylwetka każdej Alfy Romeo zdradza naturalną moc, którą emanują samochody tej marki. Nieustanne dążenie do obniżenia masy znajduje odzwierciedlenie także w konstrukcji nadwozia, w której szeroko wykorzystuje się lekkie materiały. Każda linia i każda proporcja zostały przemyślane pod kątem jak najlepszych właściwości aerodynamicznych i idealnego rozkładu mas.

BEZKOMPROMISOWE PODEJŚCIE

BEZKOMPROMISOWE PODEJŚCIE

Twórcy stylistyki Alfy Romeo są zafascynowani osiągami, dynamiką i jakością. Każdy nowy projekt to nowe wyzwania, ale oryginalne kreatywne podejście pozostaje niezmienne: Alfa Romeo w unikatowy sposób tworzy więź między samochodem a kierowcą. Konsekwentna innowacyjność i dążenie do połączenia stylu z osiągami powodują, że najważniejszy jest nie tyle produkt, co użytkujący go człowiek.

DROGA DO SERCA KIEROWCY

DROGA DO SERCA KIEROWCY

Zajęcie miejsca za kierownicą każdej Alfy Romeo dostarcza niezwykłych wrażeń. Kierowca staje się zasadniczą częścią samochodu i jego doskonałym uzupełnieniem. Kokpit otaczający kierowcę wzmacnia bezkompromisową przyjemność z jazdy. Pokładowa technologia płynnie łączy się z otoczeniem. Fizyczne interfejsy otwierają drogę do wyjątkowych sportowych doznań: każde polecenie jest wyraźne i intuicyjne; nie ma też miejsca na gadżety, które tylko rozpraszałyby uwagę.

SZTUKA MATERII

SZTUKA MATERII

Stylistyka Alfy Romeo jest wynikiem głębokiego zrozumienia misji pojazdu oraz pragnień kierowcy oczekującego jak najlepszych wrażeń na pokładzie. Dziedzictwo Alfy Romeo, jej sportowy duch oraz ciągle rozwijana technologia inspirują do wyboru luksusowych materiałów w najlepszym gatunku. Ekskluzywna skóra i tkaniny, prawdziwe drewno i aluminium kontrastują z innowacyjnymi płaszczyznami o niespotykanej fakturze. Dążenie do obniżania masy wpływa również na rozwiązania stylistyczne we wnętrzu: w najnowszych modelach Alfy Romeo włókno węglowe nie jest wyłącznie dekoracją.

URZECZYWISTNIENIE MARZEŃ

URZECZYWISTNIENIE MARZEŃ

Alfa Romeo to nie tylko fabryka samochodów. Pojazdy tej marki to coś więcej niż zwykłe maszyny produkowane w tradycyjny sposób. Wśród wielu marek motoryzacyjnych Alfa Romeo wyróżnia się przyjętą metodą. To rodzaj obsesji... entuzjazm. To sposób życia — odmienne podejście do projektowania pojazdu mechanicznego”. Słowa wypowiedziane przez Orazio Satta Puligę, legendarnego szefa działu projektowania w firmie Alfa Romeo, nadal nas inspirują. Z Centro Stile Alfy Romeo przez dziesięciolecia współpracowali najsłynniejsi włoscy projektanci i konstruktorzy nadwozi: Mario Boano, Marcello Gandini, Franco Scaglione, Ercole Spada, Pininfarina, Bertone, Giugiaro, Zagato, Touring Superleggera i wielu wielu innych.