INNOWACJE I TECHNOLOGIA ALFA ROMEO
  • Czysta przyjemność jazdy na każdym rodzaju nawierzchni
  • Najlepsza w klasie kontrola nad pojazdem
  • Arcydzieło mechaniki
  • Giulia Q4
  • Stelvio Q4

Czysta przyjemność jazdy na każdym rodzaju nawierzchni

Dzięki innowacyjnemu układowi napędowemu Q4 na wszystkie koła dostępnemu w Giulii i Stelvio, kierowca może przez cały czas delektować się niepowtarzalnymi odczuciami jazdy i światowej klasy bezpieczeństwem. System Q4 w czasie rzeczywistym monitoruje warunki przyczepności do nawierzchni oraz reakcje kierowcy, zapewniając najlepsze osiągi poprzez dostarczenie zawsze idealnego rozdziału momentu obrotowego pomiędzy osiami. W ten sposób samochód natychmiast dostosowuje się do drogi, zapewniając najwyższy w klasie poziom komfortu, idealną przyczepność do nawierzchni oraz niezrównane właściwości jezdne. Nie ma różnicy czy jest to śnieg, lód, deszcz, żwir czy piach, system napędu Q4 na wszystkie koła wszędzie zapewnia najlepsze doświadczenie jazdy.

Najlepsza w klasie kontrola nad pojazdem

Najlepsza w klasie kontrola nad pojazdem

Układ napędowy Alfa Romeo Q4 AWD może działać jako zwykły napęd na tylne koła, przy czym posiada on możliwość natychmiastowego dostarczenia do 50% momentu obrotowego silnika na przednią oś, kiedy przyczepność opon zbliża się do granicy trakcji. Rozdział momentu obrotowego jest nieustannie modulowany z ogromną dokładnością, w zależności od rzeczywistych warunków trakcji i reakcji kierowcy. System Q4 niezwłocznie stabilizuje pojazd, umożliwiając mu szybsze wyjście z zakrętu, co jest zasługą różnych przełożeń pomiędzy przednią i tylną osią. Efektem tego jest najlepsza w klasie kontrola nad pojazdem pod względem trakcji i stabilności kierunkowej.

Arcydzieło mechaniki

Arcydzieło mechaniki

Cały system Q4 został zaprojektowany z uwzględnieniem skomplikowanych i innowacyjnych szczegółów: aktywny system rozdziału momentu obrotowego (ATC) reguluje ilość momentu obrotowego przekazywanego na przednią oś z zachowaniem najlepszych w klasie czasów reakcji. System Q4 sprawdza się również w warunkach intensywnego użytkowania poprzez rozdział energii w zespole sprzęgła bez konieczności stosowania dodatkowych, zewnętrznych układów chłodzenia. Daje to gwarancję niższego zużycia paliwa, a w dłuższej perspektywie zapewnia wysoką niezawodność. System Alfa Romeo Q4 nie jest zwykłym napędem na wszystkie koła, lecz stanowi technologiczny przełom pod względem przyjemności jazdy. 

Giulia Q4

Giulia Q4

Giulia została stworzona z podejściem, które nie uznaje kompromisów. Wszystkie elementy Giulii, począwszy od designu a na mechanice skończywszy, żyją ze sobą w pełnej harmonii. System napędu Q4 na wszystkie koła uzupełnia długą listę rozwiązań technologicznych, które ponownie podniosły poprzeczkę w kwestii rewelacyjności jazdy. Giulia Q4 stanowi triumf pokoleniowego dziedzictwa poświęconego przyjemności jazdy.

KONFIGURUJ
Stelvio Q4

Stelvio Q4

Najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa oraz niespotykane wcześniej rozwiązania stawiają Stelvio Q4 AWD na samym szczycie jej kategorii. Idealny rozkład masy w połączeniu z innowacyjnym układem napędowym Q4 na wszystkie koła oferuje znakomite własności dynamiczne, umożliwiając kierowcy znalezienie się w samym centrum doświadczenia bezkompromisowej jazdy, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

KONFIGURUJ