• Styl
  • Wnętrze
  • Technologie
  • BEZPIECZEŃSTWO
  • KOMFORT
  • Dynamika
  • ZAWIESZENIE
  • SYSTEME Q4
  • SILNIK
ODCIEŃ CZARNY POWRACA Z PEŁNĄ MOCĄ.

Stelvio B-Tech Edition jest najnowszą wersją wielokrotnie nagradzanego SUV-a Alfa Romeo. Wersja stworzona by podkreślić śmiałe włoskie cechy, najnowszą technologię i wyjątkowe osiągi – ten model posiada eleganckie, a jednocześnie agresywne czarne elementy wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz samochodu oraz innowacyjną technologię. W każdym detalu przejawia się bezkompromisowy duch oferujący moc i możliwości z najwyższej półki oraz design, który można określić tylko jako Alfa Romeo.

Wyposażona w 35W bi-ksenonowe reflektory przednie i LEDowe reflektory tylne - Stelvio B-Tech gwarantuje pełną widoczność, bezpieczeństwo i styl.
Ciemne, błyszczące obudowy lusterek i dynamiczne relingi dachowe podkreślają sportową duszę Stelvio B-Tech.
Najnowsze rozwiązania technologiczne jak Alfa Connect 8,8’’ z aplikacjami Apple CarPlay/Android Auto oraz aktywnym tempomatem.
Wnętrze
Wnętrze
NIEPODWAŻALNIE ALFA ROMEO

Niepowtarzalny design Stelvio zyskuje mroczniejszy i bardziej imponujący wygląd w wersji B-Tech. Ciemne błyszczące obramowania szyb bocznych DLO, przedni grill u dołu wykończony włóknem węglowym, obudowy lusterek i bi-ksenonowe reflektory przednie robią niesamowite wrażenie, zarówno na kierowcach, jak i na przechodniach. Masywne nadwozie jest jeszcze bardziej uwidocznione przez 19-calowe koła w ciemnym wykończeniu, lakierowane zaciski hamulców, czarne relingi dachowe wzmacniają dominującą naturę pierwszego SUVa Alfy Romeo.

Ciemne, błyszczące wykończenie dolnej części grilla w kształcie "V".
Stelvio B-Tech podkreśla swój ekskluzywny wygląd dzięki ciemnym, błyszczącym końcówkom rur wydechowych i ciemnej, błyszczącej osłonie u dołu tylnego zderzaka.
Ekskluzywne 20-calowe ciemne koła ze stopów lekkich dostępne jako opcja.

Wnętrze

NAJCZYSTSZA FORMA PRZYJEMNOŚCI Z JAZDY

Tam, gdzie komfort i wnętrze zaprojektowane z myślą o kierowcy tworzą wspólnie niepowtarzalny wystrój. Najlepsze materiały, takie jak skóra i tkanina, oraz ergonomiczny kształt foteli tworzą harmonijną całość z najbardziej zaawansowaną technologią: Adaptacyjny tempomat ACC, wyświetlacz między zegarami TFT 7” i system Alfa Connect Services.

Alfa Romeo Stelvio Super Interni
W Stelvio B-Tech do wyboru są trzy opcje kolorystyczne foteli: czarna tkanina – czarna skóra, czarna tkanina – brązowa skóra, czarna tkanina – czerwona skóra.
W standardzie kierownica pokryta jest skórą , a na ramionach kierownicy wbudowane są przyciski wielofunkcyjne i przycisk START.”
Dzięki pakietowi „Luxury” wnętrze Stelvio B-Tech wzbogacone jest o automatycznie podgrzewane, skórzane siedzenia z funkcją pamięci ustawień.
Technologie
Technologie

System informacyjno-multimedialny

PO PROSTU WYJĄTKOWA

Jeśli chodzi o multimedia, Stelvio B-Tech nie ustępuje nikomu. Wyświetlacz TFT 7”miedzy zegarami i kolorowy wyświetlacz HD 8,8” z radiem cyfrowym DAB oraz aplikacjami Apple CarPlay/Android Auto są stylowo wkomponowane w deskę rozdzielczą. Alfa Connect Services pozwala kierowcy być zawsze połączonym ze światem zewnętrznym dzięki wbudowanemu gniazdu SIM, nawigacji satelitarnej i akcelerometrowi. Dzięki Alfa Connect Services kierowca może się czuć bezpiecznie na drodze.

Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają wykorzystanie pełnego potencjału smartfona.
Zadbaj o samochód i spokój umysłu dzięki Alfa Connect Services.
Otrzymuj powiadomienia w czasie rzeczywistym dotyczące pasażerów, stylu jazdy i użytkowania pojazdu. Pełna kontrola jeszcze nigdy nie była tak łatwa.
BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo

W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM MOMENCIE

Stelvio B-Tech jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa zaprojektowane wyłącznie przez Alfa Romeo. Zintegrowany system hamulcowy (IBS) łączy kontrolę stabilności z układem hamulcowym w jedno elektromechaniczne urządzenie. Niezwykła innowacja zapewniająca natychmiastową i niezwykle precyzyjną reakcję na hamowanie, gwarantująca maksymalne bezpieczeństwo, gdy jest najbardziej potrzebne.

System ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu (LDW) ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym, jeśli kierowca przypadkowo zjedzie z zajmowanego pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu.
System ostrzegania o najechaniu na poprzedzający pojazd Forward Collision Warning (FCW) z autonomicznym awaryjnym systemem hamowania (AEB) z czujnikiem wykrywaniem pieszych, ostrzega kierowcę o zbliżającej się przeszkodzie i w przypadku braku reakcji kierowcy automatycznie uruchamia proces wyhamowania pojazdu.
Adaptacyjny tempomat jest standardem w B-Tech i utrzymuje stałą prędkość pojazdu oraz przez cały czas kontroluje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego.
KOMFORT

Komfort

KAŻDA PODRÓŻ JEST WARTA ZAPAMIĘTANIA

Poczucie dominowania na drodze z wysokiej pozycji w połączeniu z niepowtarzalną dynamicznością sportowego sedana czynią Stelvio B-Tech SUV-em, który zapewnia niedostępne wcześniej unikalne doświadczenia. Design, ergonomia, przestrzeń i funkcjonalność mają za zadanie aby to kierowca był w centrum wydarzeń. Kolorowy wyświetlacz HD 8,8” z aplikacjami Apple CarPlay i Android Audio jest dostępny w standardowym wyposażeniu.

Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, standard w Stelvio B-Tech.
Bezkluczykowy dostęp jest standardem we wszystkich wersjach Stelvio, tak jak elektrycznie otwierana tylna klapa zapewniająca łatwy dostęp do pojemnego bagażnika Stelvio.
Dynamika
Dynamika
ZAWIESZENIE

Zawieszenie

RADOŚĆ Z JAZDY

Stelvio B-Tech daje uczucie lekkości i jednocześnie wspaniałego trzymania się drogi - poezji ruchu możliwej tylko dzięki innowacyjnemu zawieszeniu zaprojektowanemu wyłącznie przez najlepszych inżynierów Alfy Romeo. Alfalink™ zapewnia najlepszą przyczepność i prowadzenie w swojej klasie, nawet przy dużej prędkości. Wykorzystanie aluminium i specjalnych kompozytów w przednim i tylnym zawieszeniu znacznie zredukowało ich wagę, co umożliwiło znaczny wzrost wydajności i osiągów.

Dzięki dwuwahaczowemu zawieszeniu osi przedniej z półwirtualną osią skrętną systemu AlfaLink™, koła są zawsze w pozycji prostopadłej do drogi, nawet podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Większa przyczepność i mniejsza podsterowność dają uczucie doskonałej precyzji układu kierowniczego.
4,5-punktowe zawieszenie osi tylnej systemu AlfaLink™ zapewnia najlepsze prowadzenie w swojej klasie oraz najwyższy komfort dla wszystkich pasażerów.
SYSTEME Q4
SILNIK

Silnik

MOC STELVIO B-TECH

Stelvio B-Tech oferuje odmiany silników całkowicie zgodne z najnowszymi normami emisji spalin. Silnik benzynowy 2.0 Turbo występuje w dwóch odmianach: 200-konnej i 280-konnej, obie z napędem Q4 AWD. Silnik 2.2 Turbo Diesel występuje w dwóch odmianach z napędem na cztery koła Q4: 190 KM i 210 KM. Wszystkie silniki Stelvio to efekt zastosowania jednolitego aluminiowego bloku silnika i są wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynie biegów, dzięki której silnik pracuje z optymalną wydajnością, gwarantując świetne osiągi, a także płynność i komfort jazdy.