TEN SAM SKRÓT, NOWE ZNACZENIE.

S POWRACA DO SKRÓTU SUV

PRAWDZIWE ZNACZENIE SŁOWA SUV

Skrót SUV stał się częścią naszego codziennego języka. Termin ten został tak uogólniony, że ciężko już doszukać się jego prawdziwego znaczenia. SUV, czyli sport utility vehicle, oznacza samochód sportowo-użytkowy. Jednak co słowo SUV tak naprawdę znaczy dla Alfa Romeo? Od 1910 Alfa Romeo kładzie nacisk na budowanie doświadczenia jazdy samochodem dostarczającego silnych emocji. Kierowca stawiany jest na pierwszym miejscu, zarówno na torze wyścigowym, jak i na ulicach miasta, czy na górskiej przełęczy. A model Stelvio został nazwany właśnie na cześć jednej z nich. Pierwszy do tej pory SUV marki Alfa Romeo prezentuje niezwykłe osiągi i dostarcza niezapomnianych emocji. Sport ponownie znajduje się w centrum uwagi. Tam, gdzie jego miejsce.

NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII

Dawniej istniało duże zapotrzebowanie na solidne samochody, a z SUV-ów korzystali tylko ci, którzy potrzebowali dodatkowych funkcji. Na szczęście czasy się zmieniły, podobnie jak uległa zmianie forma i funkcjonalność SUV-a. Dziś Stelvio wiedzie prym pod względem najnowocześniejszej technologii, od ekskluzywnego zawieszenia Alfalink, po precyzyjne wykonanie i oszałamiającą włoską stylistykę. Zapewnia bezpieczeństwo, komfort i uniwersalność, czego oczekuje się od każdego SUV-a, jednocześnie zmieniając paradygmat dotyczący tego, co powinny oznaczać dla SUV-a sportowy charakter i osiągi.

W SUV-IE LICZY SIĘ KOMFORT

Zastosowanie i funkcjonalność współczesnego SUV-a niezaprzeczalnie uległa zmianom na przestrzeni lat. Marka Alfa Romeo dzięki Stelvio ukształtowała charakter kategorii SUV. Stelvio prezentuje przestronną, a jednocześnie wyrafinowaną stylistykę, która dostarcza uczucia niebywałej przyjemności i wygody podczas jazdy, idealnie harmonizując się z osiągami samochodu. Wnętrze rozpieszcza kierowcę i pasażerów, oferując wystarczająco dużo miejsca i przestrzeń na nogi dla każdego, a także dając im do dyspozycji przestronny bagażnik. Wszystkie te cechy oraz ikoniczna konstrukcja Alfy Romeo łączą się, tworząc niepowtarzalnego, bezkompromisowego SUV-a, który na nowo definiuje słowo przestronność, pozwalając przeżyć jedyne w swoim rodzaju emocje.

MOC NIESPOTYKANA WCZEŚNIEJ W SUV-IE

Dynamiczna linia i stylistyka pierwszego SUV-a od Alfy Romeo stanowi przykład włoskiego wzornictwa w najlepszej odsłonie, ale to dzięki najwyższej klasy silnikom Stelvio umieszcza „sport” ponownie w słowie SUV. Silniki wysokoprężne oraz silniki benzynowe zostały w całości stworzone z aluminium i posiadają moc od 160 KM aż do 510 KM w przypadku nagradzanej wersji Quadrifoglio. Genialny projekt rzędowego, czterocylindrowego silnika oraz jego nowoczesna mechanika, w tym turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek i 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów, umieszczają SUV Alfa Romeo w wąskim gronie samochodów mogących się pochwalić potężną mocą i wyjątkową wydajnością.

CO DALEJ

Koncept Tonale, zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2019, to debiut Alfy Romeo w segmencie samochodów kompaktowych i w dziedzinie elektryfikacji. To naturalna ewolucja marki w kierunku synergii napędowej, która daje możliwość zwiększania osiągów i dynamiki jazdy.

Alfa Romeo na nowo definiuje własne DNA w poszukiwaniu nowych idei piękna, energii, harmonii, wydajności i przyjemności z jazdy.