Nowa aplikacja Alfy Romeo 4C Spider „Sky Experience” dostępna on line.

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, marka Alfa Romeo wprowadziła na rynek aplikację „Sky Experience", nowe, cyfrowe narzędzie pozwalające użytkownikom odkryć nową Alfę Romeo 4C Spider. Otwarty dach w tym samochodzie daje możliwość czerpania nieograniczonej przyjemności z jazdy na otwartym powietrzu i ze sportowego charakteru Alfy 4C w wersji Coupé, zdobywczyni wielu międzynarodowych nagród.


Wystarczy wejść na ten link, aby znaleźć się od razu w „Sky Experience". Nowe narzędzie scala w formie jednego „cyfrowego obiektu”, najlepsze technologie aktualnie dostępne w dziedzinie prezentacji multimedialnej produktu.


Obsługiwany czy to z komputera, czy też z tableta i dostępny w pięciu językach (włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim) projekt, został zrealizowany przez agencję interaktywną Wedoo i opiera się na „wartości dodanej” Alfy Romeo 4C Spider, samochodu, który zachowuje cały swój urok, przyjemność jazdy oraz osiągi 4C Coupé, ale w wersji spider. Oferuje również wyjątkowe, dodatkowe „akcesorium: otwarte niebo”.


Niebo występuje, jako nierozłączny element jazdy spiderem: w nocy - pod dachem utkanym z gwiazd; o świcie czy o zachodzie słońca – zanurzając się w odcienie czerwieni i pomarańczowego; w pełnym słońcu - zachłystując się jazdą, zakręt po zakręcie. To właśnie wyjątkowe składniki „driving experience" na otwartej przestrzeni, które w przypadku spidera Alfa Romeo jest jeszcze bardziej emocjonujące, dzięki sportowemu charakterowi od zawsze wyróżniającemu markę.


Oprócz przekazywania informacji o produkcie, nowe narzędzie pozwala użytkownikowi na interakcję z Alfą 4C Spider, poprzez wybór jednej z czterech pór dnia – „Świtu” (Alba), „Południa” (Mezzogiorno), „Zachodu” (Tramonto) i „Nocy” (Notte) – związanych z „niebem", ale również z innym „otoczeniem".


W opcji „Świt” można „zwiedzić” wnętrza za pośrednictwem nawigacji 360 stopni i zobaczyć z bliska takie elementy, jak deska rozdzielcza oraz widoczne elementy nadwozia z włókna węglowego, a po kliknięciu na dany element przeczytać szczegółowy opis; wybierając „Południe” natomiast można wybrać kolor (spośród 7 dostępnych) oraz obręcze kół (w 6 wersjach) odkrytego supersamochodu i zdjąć lub założyć dach. W opcji „Zachód" można „odkrywać” samochód z różnych perspektyw, kręcąc swobodnie autem i zrobić jedno lub kilka zdjęć z wybranej perspektywy, które można później pobrać na swój komputer/tablet i podzielić się nimi. Wreszcie, w opcji „Noc" można posłuchać i pobrać dźwięk wydobywający się z rury wydechowej, a wkrótce pojawi się prawdziwy rarytas dla pasjonatów: po naciśnięciu przycisku, który imituje pedał gazu, użytkownik będzie mógł odtworzyć dźwięk silnika Alfy 4C i przeżyć jeszcze silniejsze, wirtualne doznania.


Zintegrowane z głównymi sieciami społecznościowymi narzędzie, pozwoli użytkownikom dzielić się doświadczeniami oraz wrażeniami z poznawania Alfy 4C Spider ze swoimi znajomymi.


Zapraszamy na stronę: https://4c.alfaromeo.com/