GIULIETTA MY 2016: ALFA ROMEO ROZBUDZA PASJĘ.

 

Sportowy charakter, dynamiczne osiągi oraz elegancka linia nadwozia - najnowsza Alfa Romeo Giulietta!


Giulietta Model Year 2016 przeszła delikatną zmianę, a co za tym idzie zyskała zarówno bardziej agresywny i sportowy charakter, jak i udoskonalony system multimedialny Uconnect Live. To co ją wyróżnia to: nowa osłona chłodnicy (grill) i przedni zderzak, nawiązujące do nowego modelu Alfa Romeo Giulia, zaprezentowanego w czerwcu 2015 roku podczas 105 rocznicy istnienia marki Alfa Romeo. Połączenie sportowego charakteru z elegancją przejawia się w stylistyce przodu samochodu, w wykończeniu przednich reflektorów, przypominającym strukturę włókna węglowego oraz w nowych wzorach 16", 17" i 18” obręczy ze stopów lekkich.


Wnętrze modelu zostało poddane również nowej stylizacji z wykorzystaniem nowych materiałów i wzorów. Nowe wykończenie deski rozdzielczej i nowe czarne panele drzwi w połączeniu z nową konsolą środkową i siedzeniami to przykładowe detale, które tworzą wytworny, a zarazem sportowy klimat wnętrza. Duszę marki Alfa Romeo można od razu rozpoznać w precyzyjnie wykonanych, ekskluzywnych szczegółach. Klasa i zdecydowany charakter samochodu odzwierciedla się w zestawieniu nowych kształtów i materiałów. Po raz kolejny kierowca zajmuje centralne miejsce i znajduje się w centrum uwagi.


Dynamiczność i nowe technologie Giulietty MY 2016 mają za zadanie podnieść osiągi samochodu i zapewnić kierowcy jeszcze lepsze wrażenia podczas jazdy. Rezultatem badań nad równowagą między mocą i kontrolą pojazdu są innowacje technologiczne, uwydatniające charakter i dynamikę znamienną dla Alfy Romeo. Warto wspomnieć przede wszystkim o unikalnym trybie jazdy Alfa D.N.A., umożliwiający wprowadzenie spersonalizowanych ustawień w zakresie dynamiki jazdy. Odpowiedni balans pomiędzy sportowymi osiągami i komfortem jazdy zapewniają m.in. zaawansowane przednie kolumny McPhersona oraz tylne zawieszenie typu Multilink. Ponadto model wyposażono w innowacyjną automatyczną 6-stopniową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem Alfa TCT, która gwarantuje stały moment obrotowy i trakcję bez najmniejszej utraty mocy podczas zmiany biegów.


Najjaśniejszą gwiazdą na pokładzie Giulietty jest jej system multimedialny. Dzięki usłudze Uconnect Live kierowca zawsze w pełni panuje nad swoim otoczeniem. Wystarczy dotknąć wyświetlacza umieszczonego na środku deski rozdzielczej, aby uzyskać dostęp do wiadomości, muzyki, informacji o pojeździe, a także do serwisów społecznościowych. Ale to nie wszystko. System audio Hi-Fi Bose Sound o mocy 500 Watt zapewnia każdemu pasażerowi wyjątkowe doznania dźwiękowe.


Sercem każdej Alfy Romeo jest silnik. Giulietta MY 2016 oferuje szeroką gamę silników w wersjach napędzanych benzyną — o mocy od 120 do 240 KM oraz olejem napędowym — o mocy od 120 do 175 KM. W trosce o środowisko wszystkie dostępne silniki zostały wyposażone w system Start&Stop, w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia zużycia paliwa. Dla samochodu o tak wysokich osiągach kwestią nadrzędną jest bezpieczeństwo. Z tego względu Alfa Romeo Giulietta została wyposażona w technologie bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, takie jak: sześć poduszek powietrznych, system ESC i aktywny elektroniczny układ kierowniczy Alfa Active Steering z systemem Dynamic Steering Torque.


Giulietta MY 2016 będzie dostępny w trzech różnych konfiguracjach: z których każda została zaprojektowana z myślą o przewyższeniu wszelkich potrzeb i oczekiwań klientów. Aby wzmocnić charakter samochodu i skorzystać z technologii opracowanych przez Alfę Romeo, dostępne będą różne pakiety wyposażenia i ekskluzywne dodatki, m.in. pakiety Widoczność, Komfort, Lux oraz Veloce.


Na szczególną uwagę zasługuje pakiet Veloce obejmujący sportowe zewnętrzne elementy jak i nowe wykończenia wnętrza. Do zewnętrznych elementów należą: ekskluzywne polerowane obręcze kół ze stopów lekkich, błyszczące antracytowo-szare wykończenia, lampy przednie o stylistyce imitującej strukturę włókna węglowego, sportowe zderzaki, poszerzone końcówki rury wydechowej oraz przyciemniane szyby. Wewnętrzne elementy podkreślające sportowy charakter auta to: siedzenia obite tkaniną Alcantara z kontrastującym czerwonym szwem, sportowa, spłaszczona skórzana kierownica, ekskluzywna struktura panelu deski rozdzielczej i paneli drzwi imitująca włókno węglowe, w które została wyposażona najbogatsza wersja Gulietty.