Tytuł samochodu roku w USA dla modelu Alfa Romeo Giulia

Giulia znów udowodniła, że nie ma sobie równych. To model, który od samej daty premiery zbiera same pozytywne recenzje, liczne nagrody i wyróżnienia. Co więcej, Giulia to najczęściej nagradzany sedan w tym roku! Jej doskonałość docenił także amerykański magazyn motoryzacyjny „Motor Trend”, który już od 1949 r. organizuje kultowy plebiscyt „Car of the Year”. W tym roku odbyła się już 70., jubileuszowa rocznica rocznica nadawania prestiżowego tytułu „Samochód Roku” i Alfa Romeo Giulia zajęła pierwsze miejsce.

 

Aby wyłonić zwycięzcę konkursu „Samochód Roku 2018” jury Motor Trend porównało 26 modeli aut w 46 różnych wersjach. Będąca wzorem włoskiego kunsztu Giulia pokonała konkurentów nie tylko wyjątkowym, rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka stylem, ale również niesamowitymi osiągami i zawansowaną technologią. Dzięki Giulii Alfa Romeo jest zarazem pierwszą włoską marką, która zajęła prestiżowe pierwsze miejsce na podium w amerykańskim plebiscycie.

 

O tytuł „Samochodu Roku” magazynu Motor Trend mogły ubiegać się wszystkie samochody z 2017 roku, nowe lub znacząco odnowione. Tym, co wyróżnia ten plebiscyt spośród innych konkursów tego typu jest jego oryginalna formuła. Zamiast porównywania jednego modelu z drugim, samochody poddawane są pełnej serii testów weryfikujących ich osiągi. Sprawdzane są przyspieszenie, długość drogi hamowania, bezpieczeństwo oraz charakterystyka prowadzenia. Wszystkie rywalizujące ze sobą auta są oceniane na trzech różnych torach w profesjonalnym ośrodku testów samochodowych. Do finału tegorocznej edycji zaklasyfikowało się 8 modeli.

 

Finaliści zostali wyselekcjonowani przez jury Motor Trend i ocenieni na podstawie sześciu kryteriów: wzornictwa, doskonałości inżynieryjnej, bezpieczeństwa, efektywności, wartości i osiągów. Alfa Romeo Giulia okazała się być doskonałą kwintesencją tych sześciu kluczowych czynników, które oddają to, czego kierowcy najbardziej oczekują od swoich samochodów.

 

Dyrektor Motor Trend, Ed Loh, powiedział: „Jury Motor Trend stwierdziło, że Alfa Romeo Giulia to samochód doprowadzony do perfekcji. Alfa Romeo stworzyła samochód, który być może jest najlepszym sedanem na rynku pod względem jakości prowadzenia”.

 

Nagroda Auto Roku jest niezwykle istotnym wyróżnieniem za intensywną pracę, poświęcenie i pasję, które leżą u podstaw całej gamy modelu Giulia, w tym bijącej rekord Giulii w wersji Quadrifoglio. Bez wątpienia jest to model, który zrewolucjonizował cały segment średniej wielkości sedanów klasy premium, a jednocześnie jest wyrazem hołdu dla tradycji marki i jej sportowego DNA.

 

Topowa wersja gamy, Giulia Quadrifoglio, w najlepszym stylu uwydatnia sportowe osiągi Alfy Romeo i wiedzę konstruktorów marki o sportach motorowych, a jednocześnie kontynuuje legendarne wyścigowe dziedzictwo. Na torze Nürburgring, zwanym „Zielonym Piekłem”, Giulia Quadrifoglio ustanowiła rekord 7 minut i 31,7 sekundy w kategorii sedanów za sprawą silnika o najlepszej w tej kategorii mocy 510 KM, rozpędzającego się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy!

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ        ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA        POBIERZ KATALOG