Alfa Romeo świeci triumfy na 90. edycji Mille Miglia.

Za nami 90., jubileuszowa edycja rajdu samochodów zabytkowych Mille Miglia, ochrzczonego przez samego Enzo Ferrari zaszczytnym mianem „najpiękniejszego na świecie muzeum na kółkach”.

 

Historyczny włoski rajd, prawdopodobnie najsłynniejszy w swoim rodzaju, odbył się w weekend 18-21 maja. Zgodnie z nazwą, trasa obejmowała 1000 mil, począwszy od punktu startowego w Brescii, ze środkowym odcinkiem w Rzymie, po powrót do Brescii innym szlakiem.

 

Alfa Romeo, motoryzacyjny sponsor wydarzenia, jest niekwestionowaną gwiazdą Mille Miglia od samego początku istnienia wyścigów. W latach 1927-1957 nieposkromniona marka zdobyła 11 zwycięstw – i tym samym ustanowiła rekord, którego do dziś nikt nie jest w stanie pobić.

 

Również w tym roku tradycji stało się zadość i Alfa Romeo zdominowała podium. Zwycięstwo przyniósł jej niesamowity model 6C 1750 GS z roku 1931, zaś niezwykle elegancki 6C 1500 Grand Sport Zagato (rocznik 1933) zajął trzecie miejsce.

 

Tegoroczna, jubileuszowa edycja rajdu była świetną okazją do świętowania, nie tylko imponującego zwycięstwa, lecz również do zbudowania pomostu łączącego przeszłość z teraźniejszością za sprawą wyeksponowanych, współczesnych modeli Alfa Romeo – Stelvio, pierwszego SUV-a w ponad stuletniej historii marki oraz świecącej triumfy Giulii – najszybszego sedana świata. Te dwa samochody już zdążyły podbić serca kierowców na całym świecie i dostarczyć zupełnie nowego spojrzenia na styl, technologię oraz osiągi włoskiej marki.

 

Mille Miglia to zdecydowanie więcej niż raj dla miłośników legendarnych, historycznych samochodów. Nic dziwnego, że to niezwykle widowiskowe wydarzenie co roku przyciąga dziesiątki tysięcy fanów motoryzacji. 

 

 

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA POBIERZ KATALOG