ALFA ROMEO SKOŃCZYŁA 107 LAT.

24 czerwca 2017 roku marka Alfa Romeo obchodziła swoje 107 urodziny. Z tej okazji cały weekend od piątku 23 czerwca obfitował w niezwykłe atrakcje pod znakiem pasji na czterech kołach.

Głównym punktem obchodów, a tym samym miejscem zapewniającym najwięcej atrakcji, było Muzeum w Arese. To tam w urodzinowy weekend odwiedzający mogli skorzystać z bezpłatnych wizyt z przewodnikiem, posłuchać najważniejszych ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju stylistycznego i technologicznego Alfy, podejrzeć pracę współczesnych projektantów oraz oglądać samochody “na wybiegu”. Nie mogło również zabraknąć dobrej zabawy.  Odwiedzający w każdym wieku mogli poczuć prawdziwe rajdowe emocje w odrobinę mniejszej skali. Przez cały weekend pod hasłem: „Grand Prix Slot Alfa Romeo" trwały zawody na sześciopasowym torze ze zdalnie sterowanymi modelami, oczywiście samochodów marki z logo węża.

W tym samym czasie w Modenie spotkało się 60 posiadaczy Alfa Romeo 4C. Kierowcy mieli możliwość zobaczyć na własne oczy, jak powstają legendarne samochody spod szyldu Alfa Romeo zwiedzając modeńską fabrykę, a kolejnego dnia poczuć prawdziwe sportowe emocje na torze
w Varano de'Melegari.

Dodatkową atrakcją tego samego weekend była prezentacja projektu „Formuła Alfa". Projekt przewiduje organizację w 2018 roku międzynarodowych mistrzostw dla bolidów Formula Alfa, Europa Boxer oraz Formula 3, wyprodukowanych w latach 1979-1994, z silnikiem Alfa Romeo. Ponadto na torze Vallelunga odbył się zlot klubów zabytkowych Alf Romeo.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ    ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA  POBIERZ KATALOG