ALFA ROMEO STELVIO OTRZYMUJE 5 GWIAZDEK EURO NCAP

Stelvio — pierwszy SUV Alfa Romeo — uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP oraz najlepszy w swojej kategorii wynik 97% w zakresie ochrony dorosłych osób podróżujących samochodem.

Jest to zasługa dwóch fundamentalnych cech: efektywności ultralekkiego, a jednocześnie sztywnego i wytrzymałego nadwozia oraz zastosowania szerokiej gamy innowacyjnych systemów podnoszących bezpieczeństwo. Na uwagę zasługuje między innymi autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB) należący do standardowego wyposażenia każdej wersji.

 

Kokpit Stelvio wykazał się wyjątkową stabilnością w teście zderzenia czołowego, natomiast w teście zderzenia ze sztywną barierą samochód zapewnił skuteczną ochronę wszystkim krytycznym częściom ciała i kończynom pasażera na przednim fotelu. Testy przednich foteli i zagłówków potwierdziły, że elementy te doskonale chronią przed urazami kręgosłupa szyjnego w przypadku uderzenia w tył samochodu.

 

Jest to dowód na szczególną dbałość marki o bezpieczeństwo. W modelach Giulia i Stelvio zastosowano opracowaną dużym nakładem środków innowacyjną platformę, której zadaniem jest zapewnienie wszystkim modelom Alfa Romeo najlepszej charakterystyki pod względem właściwości jezdnych, panowania nad samochodem i bezpieczeństwa.