GIULIA ZDOBYŁA NAJWYŻSZE WYRÓŻNIENIE AMERYKAŃSKIEGO INSTYTUTU IIHS W KATEGORII BEZPIECZEŃSTWA

Giulia, sedan klasy premium, została wyróżniona przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety, czyli IIHS (Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego) wysoką oceną* „Top Safety Pick+”.

 

Skala ocen przyznawanych przez amerykański instytut obejmuje ocenę „dobrą” (maksymalną), „wystarczającą”, „marginalną” oraz „słabą”. Przyznanie tytułu TSP+ uwarunkowane jest uzyskaniem oceny „dobrej" w pięciu testach zderzeniowych przeprowadzanych przez IIHS. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w każdym z powyższych testów Giulia uzyskała najwyższy z możliwych wyników.

 

Aby uzyskać całościowe wyróżnienie TSP+, samochód musi również dobrze wypaść w teście awaryjnego hamowania systemu Automatic Emergency Braking (AEB), a także przednich reflektorów. Giulia zdobyła najwyższy możliwy wynik zarówno za AEB, jak i za przednie reflektory.

 

Najnowsza Alfa Romeo Giulia oferuje innowacyjne systemy bezpieczeństwa i wykorzystuje nowoczesne wyposażenie wspomagające kierowcę. Należą do nich m.in. system Forward Collision Warning Plus, tempomat adaptacyjny i System Lane Departure Warning.

 

Zaawansowany technologicznie system Forward Collision Warning Plus z funkcją całkowitego zatrzymania (Full Stop) zapewnia autonomiczne, awaryjne hamowanie i – w niektórych okolicznościach - wyhamowuje lub powoduje nawet całkowite zatrzymanie samochodu, w przypadku nagle zbliżającej się przeszkody. Systemowi towarzyszy tempomat adaptacyjny (Adaptive Cruise Control Plus) z funkcją zatrzymania: pomaga on utrzymać bezpieczną odległość samochodu jadącego przed nami i – w niektórych przypadkach – jest w stanie całkowicie zatrzymać Giulię bez interwencji kierowcy, a następnie wznowić jazdę, gdy pojazd poprzedzający zacznie ponownie się poruszać. Technologie te uzupełnia system Lane Departure Warning, który monitoruje tor jazdy i ostrzega w przypadku opuszczenia pasa ruchu.

 

Aby wspierać kierowcę na drodze oraz podczas manewrów na parkingu, Giulię wyposażono także w system monitorowania martwego pola (Blind Spot Monitoring) z liniami wykrywającymi pojazd z przeciwka (Rear Cross Path detection) oraz czujniki parkowania z przodu i tyłu.

 

Ponadto Alfa Romeo Giulia ma zaawansowane wielostopniowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera; boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową i biodra, przednie i tylne kurtyny oraz poduszki powietrzne chroniące kolana kierowcy i pasażerów.

 

* Wyróżnienie TSP+ zostało przyznane każdemu modelowi Alfa Romeo Giulia wyprodukowanemu od maja 2017 r., wyposażonemu w system Forward Collision Warning Plus i reflektory biksenonowe o mocy 35W z system AFS i DRL.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWLETTERA

 

POBIERZ KATALOG