NIEZAWODNOŚĆ SAMOCHODÓW ALFA ROMEO DOCENIONA PRZEZ PORTAL WHAT CAR

Brytyjski portal motoryzacyjny What Car (www.whatcar.com) opublikował wyniki rankingu niezawodności samochodów w wieku od 0 do 3 lat. Co dla niektórych może być zaskoczeniem – najbardziej niezawodną marką spośród producentów spoza Japonii jest... Alfa Romeo! Marka uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji, za Lexusem, Mitsubishi, Toyotą i Suzuki. Wyprzedziła również wiele marek producentów z segmentu premium, takich jak Audi, BMW, Mercedes czy Jaguar. Tak wysokie miejsce w rankingu jest dowodem potwierdzającym najwyższą jakość włoskiej inżynierii czerpiącej z przeszło 100-letniej tradycji.

 

Portal What Car uznał, że niezawodność to główna cecha decydująca o tym, czy po raz kolejny wybierzemy samochód danej marki. Wszak żaden z kierowców nie lubi borykać się z nieustannymi usterkami czy nawracającymi awariami. Żeby sprawdzić, jak niezawodne są samochody poszczególnych marek w praktyce, brytyjski portal na swoich łamach zapytał właścicieli samochodów, czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich auto doświadczyło jakichkolwiek usterek. W badaniu wzięło udział 14 208 właścicieli samochodów. Łącznie ocenili oni 169 modeli aut od 32 producentów.

 

Możliwe awarie, wady i usterki zostały uszeregowane i podzielone na 14 kategorii, takich jak m.in. : akumulator, nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła, układ paliwowy, skrzynia biegów/sprzęgło, wykończenie wnętrza, układy elektryczne, układ kierowniczy, zawieszenie i inne.

 

Im większa była liczba dni, kiedy auto było wyłączone z użytku i im droższy był koszt likwidacji awarii bądź usterki, tym niższa była pozycja w rankingu. Pierwsze miejsce zajęła marka Lexus z wynikiem 92,1%. Alfę Romeo z wynikiem 85,5% od najlepszego osiągniętego rezultatu dzieli zaledwie 6,3%, co świadczy o bardzo wysokiej sprawności aut wywodzących się z włoskiej Lombardii.

 

Piąte miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych samochodów to kolejny dowód uznania dla jedynej w swoim rodzaju włoskiej marki z bogatą, ponad 100-letnią tradycją i autentycznym, sportowym rodowodem. To także potwierdzenie niezwykłej technologii, będącej jednym z wyróżników marki. Ponadto samochody Alfa Romeo już dwukrotnie w historii zdobyły prestiżowy tytuł „Car of the Year”model 156 (1998 r.) oraz kultowa „147” (2001 r.).

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ              ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA                         POBIERZ KATALOG