POZNAJ UNIKALNĄ TECHNOLOGIĘ ALFA Q4

Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że samochody Alfa Romeo tak świetnie radzą sobie w różnych warunkach na drodze? To zasługa najnowszej elektroniki i zaawansowanych osiągnięć technologicznych, takich jak m.in. integralny napęd 4x4 Alfa Q4. Zima to doskonała pora, by wypróbować możliwości tej unikalnej technologii i przekonać się, czemu jest to wyjątkowo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza o tej porze roku.

 

Czym jest technologia Q4?

Technologia Alfa Q4 to innowacyjny układ dołączania napędu drugiej osi, który pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami auta z napędem 4x4 i jednocześnie czerpać przyjemność jazdy z napędem na tylne koła. System ten został zaprojektowany tak, by zapewnić maksymalne osiągi, najniższe zużycie paliwa oraz najwyższe bezpieczeństwo.

 

Jak działa integralny napęd Q4 w samochodach Alfa Romeo?

Zadaniem tego wyjątkowo kompaktowego i lekkiego systemu jest dynamiczna kontrola wysokich wartości momentu obrotowego. Napęd Q4, w odróżnieniu od tradycyjnych układów AWD na bieżąco monitoruje warunki drogowe oraz styl jazdy kierowcy. Pozwala to na optymalne rozłożenie momentu obrotowego między oś przednią i tylną samochodu. W normalnych warunkach na drodze modele Alfa Romeo wyposażone w technologię Alfa Q4 zachowują się jak samochody z napędem na tylne koła.

 

Co się dzieje z samochodami z napędem Q4 podczas poślizgu?

W przypadku wykrycia poślizgu tylnych kół połowa momentu obrotowego zostaje natychmiast przekazana na oś przednią. To sprawia, że technologia Alfa Q4 zapewnia doskonałe osiągi podczas każdej podróży: na ostrych zakrętach, na drogach nieutwardzonych, a także podczas jazdy w intensywnym deszczu czy śniegu.

 

Technologia Q4 dostępna w wybranych modelach Alfa Romeo

Pierwszym samochodem Alfa Romeo, w którym została wykorzystana nowa technologia Q4 jest Giulia Veloce. Zastosowanie układu dołączania napędu drugiej osi w tym modelu pozwala na maksymalną skuteczność jazdy w każdych warunkach i wysoki komfort prowadzenia pojazdu. W połączeniu z unikalnymi rozwiązaniami z zakresu dynamiki oraz lekkiej konstrukcji, Giulia Veloce jest zawsze w stanie zapewnić sportową i stabilną jazdę.

 

Integralny napęd Q4 w SUV-ie Alfa Romeo Stelvio

Kolejnym modelem z ekskluzywnym napędem Q4 na wszystkie koła jest Alfa Romeo Stelvio – pierwszy SUV w ponad stuletniej historii marki. Samochód został zaprojektowany tak, by zapewnić zarządzanie osiągami w czasie rzeczywistym. Obecny w nim system Q4 stale monitoruje warunki na drodze oraz dostosowuje się do stylu jazdy, zapewniając idealny rozkład momentu obrotowego na obydwie osie. Takie rozwiązanie gwarantuje osiągi i bezpieczeństwo tradycyjnego napędu AWD w połączeniu z bezkompromisową przyjemnością jazdy z prawdziwym napędem RWD od Alfa Romeo.ZAPISZ SIĘ DO NEWLETTERA

 

POBIERZ KATALOG