ALFA ROMEO GIULIA ZWYCIĘŻA W DWÓCH KATEGORIACH KONKURSU „SPORT AUTO AWARD 2018”

Samochody Alfa Romeo są projektowanie z myślą o kierowcach i to na ich opinii, marce zależy najbardziej. Model Giulia po raz kolejny udowadnia, że dla fanów motoryzacji jest najlepszym samochodem 2018 roku. Czytelnicy niemieckiego magazynu Sport Auto już drugi raz z rzędu wybrali Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio za najlepszy samochód w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro”. Z kolei Alfa Romeo Giulia Veloce nie miała sobie równych w kategorii „Importowanych seryjnych modeli sedan/kombi do 50 000 Euro”. Warto zauważyć, że w klasyfikacji ogólnej oba modele zajęły 3 miejsca, wyprzedzając najważniejszych niemieckich konkurentów.

Czytelnicy magazynu głównie zwracają uwagę na osiągi samochodów, dlatego wyniki konkursu „Sport Auto AWARD” są powszechnie uznawane za punkt odniesienia dla producentów samochodów sportowych. O doskonałych wynikach w plebiscycie w głównej mierze zadecydowały nowoczesne jednostki napędowe w obu wersjach modelu Giulia 
- Quadrifoglio napędzany silnikiem benzynowym BiTurbo 2,9 V6 o mocy 510 KM oraz Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 280 KM. Jednakże nie tylko moc i przyśpieszenie liczą się dla czytelników magazynu „Sport Auto”. Oba samochody zajęły trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach, co pokazuje, że włoski styl projektowania samochodów ma dla mnich także ogromne znaczenie.

Podczas tegorocznej, 26. edycji plebiscytu „Sport Auto AWARD” aż 238 modeli samochodów sportowych rywalizowało w 25 kategoriach, a 15 z nich w dodatkowej kategorii dla modeli importowanych. Wyniki konkursu jasno wskazują, że wśród ponad 11 000 czytelników, którzy oddali swoje głosy, znajdziemy wielu fanów marki Alfa Romeo, którzy doceniają zarówno jej osiągi techniczne, jak i przepiękny design oraz wyjątkowy charakter.