Witamy Kimiego Raikkonena: Mistrz Świata z 2007 roku będzie kierowcą zespołu Alfa Romeo Sauber F1 Team od 2019 roku

To już oficjalne: Kimi Räikkönen dołączy do zespołu Alfa Romeo Sauber F1 team od początku przyszłego roku.

W swojej karierze, Kimi Räikkönen 20-krotnie zwyciężał w Grands Prix i 100 razy stał na podium, co czyni go jednym z najbardziej cenionych kierowców w historii tego sportu.

Frédéric Vasseur, dyrektor generalny Sauber Motorsport oraz szef zespołu Alfa Romeo Sauber F1 Team oświadczył: „Zatrudnienie Kimiego Räikkönena jako naszego kierowcy stanowi ważny filar naszego projektu i przybliża nas do celu, jakim jest uczynienie w najbliższej przyszłości znacznego postępu jako zespół. Niewątpliwy talent Kimiego oraz jego ogromne doświadczenie w Formule Jeden nie tylko przyczyni się do rozwoju naszego samochodu, ale przyspieszy również wzrost i rozwój całego zespołu, zwiększając naszą determinację do walki o najlepsze wyniki”.

Ponadto, zespół Alfa Romeo Sauber F1 Team pragnie pogratulować Charlesowi Leclercowi fantastycznej decyzji o dołączeniu do zespołu Scuderia Ferrari od 2019 roku, dziękując mu za mnóstwo satysfakcji, jaką dał szwajcarskiemu zespołowi podczas swojego pierwszego sezonu w Formule Jeden, i życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość w tym sporcie.