PIERWSZY SUV ALFA ROMEO Z TYTUŁEM „NOWOŚĆ ROKU 2018” OD QUATTRORUOTE

Alfa Romeo Stelvio to luksusowy SUV klasy premium, który zdobywa wyróżnienie za wyróżnieniem. Tym razem czytelnicy włoskiego magazynu motoryzacyjnego Quattroruote zdecydowali, że Stelvio otrzyma prestiżowy tytuł „Nowość Roku 2018”! Model zajął miejsce Giulii, sportowego sedana, który w ubiegłorocznej edycji konkursu znalazł się na samym szczycie podium.

 

Aż 34,2% czytelników Quattroruote oddało swoje głosy na Stelvio. Pierwszy SUV Alfa Romeo zdeklasował silną konkurencję, wyprzedzając 12 modeli należących do różnych marek i segmentów. Zwycięstwo jest tym bardziej znaczące, jeśli weżmie się pod uwagę ogromną różnicę pomiędzy zwycięskim Stelvio, a drugim (10% głosów) i trzecim (9,2%) autem w klasyfikacji.

 

W przeprowadzanym od 2000 roku konkursie Quattroruote do tej pory triumfowało już dwanaście modeli spośród marek należących do koncernu FCA. Ostatnim razem, w ubiegłym roku, był to sportowy sedan Alfa Romeo Giulia, dający początek nowej generacji Alf Romeo. Giulia na równi ze Stelvio jest wyrazem motoryzacyjnej doskonałości Made in Italy znanej na całym świecie.

 

Tytuł „Nowość Roku 2018” kolejny raz świadczy o zachwycie, jaki Alfa Romeo Stelvio wzbudza wśród publiczności. To zasługa sportowego, a zarazem niezwykle wysmakowanego, eleganckiego stylu, który idealnie współharmonizuje z doskonałymi właściwościami jezdnymi i imponującymi osiągami, jakie kryje w sobie Stelvio. Model ten wyraża najbardziej autentycznego ducha Alfy Romeo, po raz pierwszy w ponad stuletniej historii marki odzwierciedlinego w samochodzie typu SUV. Przy czym Stelvio zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa, o czym świadczy prestiżowe wyróżnienie w postaci pięciu gwiazdek Euro NCAP. Do tego najbardziej wyścigowa wersja modelu, Stelvio Quadrifoglio, może poszczycić się tytułem „Najszybszy SUV na torze”, dzięki uzyskaniu rekordowego czasu na legendarnym torze Nürburgring.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA       POBIERZ KATALOG