ALFA ROMEO NA TARGA FLORIO AUSTRALIAN TRIBUTE 

28 listopada na terenie stanu Viktoria w Australii odbył się wyścig pojazdów zabytkowych, który był hołdem dla legendarnego włoskiego wyścigu Targa Florio. Niewiele osób wie, że właśnie z tymi zawodami, które obywały się w okolicach Salerno, związana jest historia powstania symbolu modeli Quadrifoglio. W 1923 roku słynny kierowca Ugo Sivocci namalował na kracie swojej Alfy czterolistną koniczynę (w języku włoskim: Quadrifoglio), która przyniosła mu zwycięstwo w wyścigu i stała się jedną z ikon marki.Alfa Romeo Stelvio na czele wyścigu


Impreza Targa Floria Australian Tribute to australijski debiut Stelvio Quadrifoglio, który poprowadził ponad 50 historycznych samochodów na wszystkich pięciu etapach wyścigu. Auta biorące udział w rywalizacji zostały podzielone na trzy kategorie: samochody historyczne zbudowane w latach 1906-1976, samochody marki Ferrari powstałe od 1977 roku do chwili obecnej oraz supersamochody budowane od 1990 roku.


Alfa Romeo – wielkokrotny zwycięzca Targa Florio


Targa Florio to najstarszy długodystansowy wyścig samochodowy na świecie. Po raz pierwszy odbył się w 1906 roku. W okolicach Palermo, na trasie liczącej 446 km rywalizowało 10 kierowców. Ze względu na liczne serpentyny, niebezpieczne zakręty i częste zmiany pogody wyścig inauguracyjny był niezwykle trudny, a średnia prędkość zwycięskiego samochodu wyniosła zaledwie 50 km/h. Alfa Romeo triumfowała po raz pierwszy właśnie w 1923 roku, a w następnych latach na najwyższym podium znalazła się jeszcze 8 razy. 

 

Alfa Romeo Stelvio Wszystkie modele Alfy Romeo