ALFA ROMEO TESTUJE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE 

Marka Alfa Romeo po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała wyjątkowe warsztaty, które
odbyły się w Ośrodku Badawczym Grupy FCA w Balocco we Włoszech. Inżynierzy i technicy w ramach czteroetapowych testów i sesji na torze poddawali próbie najbardziej innowacyjne technologie. Badania były prowadzone w celu zapewnieniu kierowcy rozwiązań technicznych, które zagwarantują wysokie osiągi samochodu i jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Q4- Innowacyjny system napędu

Największą uwagę w trakcie warsztatów przykładano do dokładnego sprawdzenia możliwości napędu Q4 z technologią 4x4, który posiada wszystkie zalety napędu na cztery koła, ale jednocześnie gwarantuje niski poziom spalania paliwa, szybszą reakcję oraz przyjemność prowadzenia auta z napędem na tylną oś. Co więcej, wersje z napędem Q4 mogą być doposażone w samoblokujący, mechaniczny mechanizm różnicowy Q2, który uwydatni sportowy charakter napędu Q4, gwarantując niezapomniane wrażenia podczas prowadzenia samochodu.Alfa Romeo ma w sobie znacznie więcej 


Kolejnym rozwiązaniem, które skupiło zainteresowanie techników, był opatentowany przez Alfę Romeo system IBS, czyli Integrated Brake System, który łączy kontrolę stabilności z tradycyjnym wspomaganiem hamulców, gwarantując natychmiastową reakcję hamulca i rekordowo krótką drogę hamowania. W trakcie warsztatów przetestowano dziesiątki innowacyjnych technologii zaimplementowanych w samochodach marki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się min. AlfaTM Active Torque Vectoring, zawieszenie AlfaTM Link czy Chassis Domain Control, który jest „mózgiem” samochodu i w czasie rzeczywistym zarządza wszystkim jego systemami. 
 

Alfa Romeo Giulia Alfa Romeo Stelvio Wszystkie modele Alfy Romeo