Sauber i Alfa Romeo kontynuują walkę o imponujące wyniki jako Alfa Romeo Racing 

Podczas tegorocznych Mistrzostw świata Formuły Jeden na światowe tory powracają dwie z najbardziej historycznych marek sportów motorowych – Sauber i Alfa Romeo – z Mistrzem Świata 2007 Kimim Räikkönen’em i młodym Włochem Antonio Giovinazzim, reprezentującymi Alfa Romeo Racing, uprzednio występujący pod nazwą Alfa Romeo Sauber F1 Team

 

Zaledwie rok po założeniu firmy 24 czerwca 1910 roku, Alfa Romeo zadebiutowała w oficjalnym konkursie, zwyciężając w pierwszym Wyścigu Regularności w Modenie. Od tej chwili sportową historię tej marki wyróżnia pasmo zwycięstw oraz miejsca w pierwszej trójce w wielu międzynarodowych konkursach, w tym w Formule Jeden. W roku 2019 samochody Alfa Romeo Racing wezmą udział w sportowych zmaganiach, przynosząc chlubę od dawna znanemu wszystkim symbolowi czterolistnej koniczynki, którym od 1923 roku oznaczane są najszybsze modele marki Alfa Romeo. 

 

Długotrwała współpraca pomiędzy Sauberem i tytularnym sponsorem Alfa Romeo zawiązała się w roku 2018. W ubiegłym roku zespół robił nieustanne postępy i ukończył współzawodnictwo na 8 miejscu. Okres współpracy został przedłużony, pozostawiając bez zmian strukturę właścicielską i zarząd Sauber, który zachował swoją niezależność. Jeśli chodzi o Alfa Romeo Racing, jego celem w dalszym ciągu jest osiąganie imponujących wyników na samym szczycie sportów motorowych.