Koncepcyjna Alfa Romeo Tonale – pierwszy hybrydowy SUV marki.

5 marca na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Alfa Romeo zaprezentowała absolutną nowość. Jest to pierwszy model tej marki wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in (ładowany z gniazdka). Model ten to także pierwszy w historii Alfa Romeo średniej wielkości SUV.

 

Koncepcyjna  Alfa Romeo Tonale pokazuje kierunek designu samochodów w przyszłości. Prawdziwie włoski styl, oryginalność i piękno są połączone z nowoczesnością kształtu i wykończenia. Nie brak w tym modelu elementów nawiązujących do bogatej historii i tradycji marki Alfa Romeo. Można tu znaleźć charakterystyczne felgi przypominające tarczę telefonu, nawiązujące do wzoru kół kultowej Alfy 33 Stradale. Linie nadwozia nawiązują do takich modeli jak Duetto czy Disco Volante Spider. Przód samochodu zdobią potrójne reflektory, które przypominają te z modeli SZ czy Brera, oraz słynny grill Scudetto, czyli znak rozpoznawczy samochodów tej marki. Tył samochodu z dachem zakończonym spojlerem i światłami w układzie „3+3” jest doskonałym uzupełnieniem całości.

 

We wnętrzu znajdziemy dynamiczną formę i czystą rzeźbę. Tradycyjnie dla Alfy Romeo układ wnętrza jest skoncentrowany na kierowcy jednocześnie będąc komfortowym dla czterech pasażerów. Wysokiej jakości materiały wykończenia kontrastują ze sobą łącząc chłodną solidność aluminium z ciepłem i miękkością skóry i Alcantary. Oryginalne wzory na półprzezroczystych, podświetlanych listwach dodają wnętrzu Tonale unikalnego uroku. Kierowca i pasażerowie samochodu poczują się zrelaksowani, ekskluzywne elementy spotęgują poczucie komfortu, a jednocześnie zachęcą do szybkiej i dynamicznej jazdy.

 

Dodatkowo sportową jazdę uprzyjemnią najwyższej jakości technologie. Kierowca ma przed sobą 12,3’’ elektroniczny wyświetlacz centralny oraz może korzystać z dotykowego panelu sterowania z ekranem o przekątnej 10,25’’. Tonale oddaje do dyspozycji swoim pasażerom nowy system multimedialny, który udostępnia najnowsze funkcjonalności, w tym dwie aplikacje dedykowane posiadaczom samochodów marki Alfa Romeo. „Alfisti” to aplikacja dla osób należących do różnych fanklubów marki. Natomiast „Paddock” pomoże właścicielowi modelu Tonale w zakupie elementów wyposażenia nadwozia i wnętrza.

 

Tonale to pierwszy SUV średniej wielkości w portfolio marki Alfa Romeo. Zapewnia najlepszą dynamikę jazdy w segmencie przy zastosowaniu nowego napędu hybrydowego, będącego efektem naturalnej ewolucji w kierunku poprawy osiągów i wrażeń z jazdy w sportowym stylu. Zmiany objęły również słynny system trybów jazdy Alfa D.N.A., gdzie tryb „Dynamic” zmienia się w „Dual Power” i gwarantuje maksymalną moc wyjściową z dwóch silników. Tryb „Natural” optymalizuje osiągi automatycznie regulując pobór mocy z obu silników, co jednocześnie daje efekty w postaci oszczędności energii i paliwa. Ostatni tryb to „Advance E”, czyli tryb w pełni elektryczny.

 

Przełęcz Tonale, od której pochodzi nazwa nowej koncepcyjnej Alfy Romeo, leży niedaleko przełęczy Stelvio i jest z nią połączona. Symbolizuje to ciągłość i rozwój technologiczny marki, jej naturalną ewolucję, której przyświeca motto „La meccanica delle emozioni”, czyli „mechanika emocji”.