Pełne zanurzenie w świat Alfy Romeo dla Kimi’ego Räikkönen’a i Antonia Giovinazzi’ego
 

Kierowcy zespołu Formuły 1 „Alfa Romeo Racing” spędzili dzień pogrążeni w etosie marki Alfa Romeo na słynnym torze testowym Balocco, ikonicznym kompleksie grupy FCA przeznaczonym do prób. To właśnie tutaj, na słynnej hali Autodelta montowano pierwsze modele Alfa Romeo. Od tej chwili sportową historię tej marki wyróżnia pasmo zwycięstw oraz miejsca w pierwszej trójce w wielu międzynarodowych konkursach, w tym w Formule 1. W rzeczywistości, marka zwyciężyła w pierwszej edycji mistrzostw Grand Prix w 1950 r., z Ninem Fariną za kierownicą Alfy Romeo 158. W kolejnym roku Juan Manuel Fangio powtórzył zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Formuły 1 za kierownicą Alfy Romeo 159.

Dziś to wspaniałe dziedzictwo powierzono nowemu zespołowi „Alfa Romeo Racing”, a kierowcy, którzy zasiądą za sterami należących do niego samochodów w sezonie 2019 idealnie wpasowują się w zwycięską, włoską tożsamość: Antonio Giovinazzi oraz mistrz świata z 2007 roku Kimi Räikkonen. Podczas jazd próbnych na torze Balocco Antonio i Kimi od razu poczuli się jak w domu: wybraną na ten dzień lokalizacją był słynny „Tor Alfa Romeo” o długości 5,6 kilometra, który oferuje wszystkie emocje prawdziwej jazdy Formułą 1. Idealny kontekst do zareklamowania osiągów gamy Alfa Romeo. 

W świetle jupiterów znalazła się zatem Giulietta, Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio, które wraz z kierowcami Formuły 1 wystąpiły w ekscytujących popisach  i sesjach nagrań wideo. Modele Quadrifoglio, opatrzone legendarnym symbolem przyjętym przez Alfę Romeo w 1923 roku, stanowią kwintesencję najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i osiągów! Są one wyposażone w ekskluzywny benzynowy silnik 2.9 V6 Bi-Turbo z aluminium, opracowany z wykorzystaniem technologii Ferrari oraz fachowej wiedzy technologicznej, który dostarcza maksymalnie 510 KM mocy i generuje moment obrotowy wynoszący 600 Nm.

Obok samochodów, które określają punkt widzenia tej marki, próbie poddano również nową, kompaktową Alfę Romeo. Giulietta ewoluuje, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny styl oraz mocno sportowy charakter. Jej nieodłączna zdolność oczarowywania klientów, którzy doceniają włoski styl i najwyższą jakość przekładającą się na przyjemność jazdy w poczuciu pełnego bezpieczeństwa, sprawiła, że jej osiągi zachwycały również na torze Balocco, w tym prawdziwie cudownym dniu. Pełne zanurzenie w świat Alfy Romeo, z niepowtarzalnymi gwiazdami dla czegoś, co stanowi obietnicę pełnego emocji sezonu. 

Turyn, 13 lutego 2019 r.