Alfa Romeo Racing i Antonio Giovinazzi dalej razem w Formule 1

Podczas międzynarodowej premiery prasowej nowych modeli Giulia i Stelvio MY 2020 Alfa Romeo potwierdziła przedłużenie umowy z Antonio Giovinazzim. Włoski kierowca wystartuje w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2020 w barwach Alfa Romeo Racing, wraz z mistrzem świata Kimim Räikkönenem.

 

Te dwa ważne wydarzenia odbyły się w nieprzypadkowym miejscu – w pięknej dolinie Valle d'Itria w Apulii, ojczyźnie Antonio Giovinazziego, co potwierdza coraz silniejszą więź Alfy Romeo i Sauber Motorsport. Wynikiem współpracy technicznej są limitowane serie specjalne Giulia i Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Racing, które błyskawicznie znalazły nabywców. Nowe modele Giulia i Stelvio MY2020 to natomiast kolejna ewolucja technologii i stylu dwóch topowych modeli głównie pod względem dynamiki i przyjemności prowadzenia.

 

Antonio Giovinazzi kontynuuje karierę w Formule 1 po debiutanckim sezonie, kiedy był pierwszym od ośmiu lat Włochem zajmującym stałe miejsce na starcie F1. Już w pierwszym sezonie Giovinazzi przyczynił się do poprawienia wyników Alfa Romeo Racing w stosunku do ubiegłego sezonu. Cały zespół mocno wspiera młodego, ambitnego kierowcę i wierzy w jego talent, a obserwowanie jego rozwoju znakomicie wpisuje się w misję Alfy Romeo i jest źródłem wielkiej dumy.

 

Mike Manley, dyrektor generalny FCA, ogłaszając decyzję o przedłużeniu umowy z Antonio Giovinazzim, powiedział: „Entuzjazm publiczności i poprawa wyników na torze potwierdzają, że zespół Alfa Romeo Racing podąża właściwą drogą (…). Potwierdzając współpracę z Antonio, mamy zamiar dalej podążać drogą sukcesów”. A Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG, dodał: „Antonio zaprezentował się w tym roku bardzo dobrze (…). Sposób, w jaki zintegrował się z ekipą i konsekwentnie poprawiał wyniki w pierwszym sezonie, jest bardzo obiecujący i nie możemy się doczekać odblokowania pełni jego potencjału”.

 

Trzymamy zatem mocno kciuki za Antonio i cały zespół Alfa Romeo Racing w sezonie 2020. Mamy nadzieję, że to będzie rok sukcesów i najlepszych sportowych emocji!