Podwójne zwycięstwo Alfy Romeo Giulia w konkursie „Sport Auto Award”

Z dumną informujemy o kolejnych sukcesach Alfy Romeo Giulii. Włoski sportowy sedan zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu organizowanego dla czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Sport Auto”. Topowa Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, napędzana silnikiem benzynowym BiTurbo 2,9 V6 o mocy 510 KM, już po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro". Natomiast Alfa Romeo Giulia Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 280 KM została uznana przez czytelników magazynu za najlepsze auto sportowe w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 75 000 euro".

„Wyniki konkursu >>Sport Auto Award<< skupiającego się przede wszystkim na charakterystykach dynamicznych, są powszechnie uznawane za punkt odniesienia dla producentów samochodów sportowych. Tym bardziej cieszy mnie sukces Alfy Romeo Giulia, która w ciągu ostatnich trzech lat zdobyła w sumie pięć zwycięstw w poszczególnych kategoriach konkursu" - powiedziała Cristina Mauri, dyrektor marketingu Alfa Romeo i Jeep, podczas ceremonii wręczenia nagród w Stuttgarcie.

Była to 27. edycja konkursu „Sport Auto Award". Łącznie rywalizowało w niej 275 modeli aut sportowych w 18 kategoriach, a głosy na swoje ulubione samochody oddało ponad 12 300 czytelników.