Alfa Romeo na Festiwalu Prędkości 2019 w Goodwood

Festiwal Prędkości w Goodwood to największa na świecie impreza poświęcona sportom motorowym i kulturze motoryzacji, która nie mogłaby odbyć się bez udziału Alfy Romeo.

 

Program uwzględniający włoską markę był bardzo bogaty. Jeśli chodzi o prędkość, wszystko co najlepsze w sporcie motorowym zaprezentował pokazowy bolid F1,  używany przez zespół „Alfa Romeo Racing”. Za kółkiem Alfy Romeo C32 zaisadł włoski kierowca Antonio Giovinazzi -  zdobywca Trofeo Bandini, który ściga się dla fabrycznego teamu Alfy w F1.

 

Podczas parady na Festiwalu Prędkości nie zabrakło modeli Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio ze specjalnej serii Alfa Romeo Racing.

Samochody te stanowią hołd dla zaangażowania Alfy Romeo we współzawodnictwo w sportach motorowych na najwyższym poziomie. W tej limitowanej edycji Giulia i Stelvio mogą pochwalić się imponującą mocą 510 KM  dostępnych w wersjach Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo, a także specjalnym lakierem stanowiącym nawiązanie do samochodów F1 prowadzonych przez Giovinazziego i Kimiego Räikkönena. Samochody te dysponują wyjątkowymi rozwiązaniami technicznymi i elementami stylistycznymi takimi jak wykorzystanie włókna węglowego oraz tytanowy wydech Akrapovič.

 

Po raz pierwszy w Zjednoczonym Królestwie Alfa Romeo zaprezentuje Tonale, swój nowy samochód koncepcyjny, który ostatnio otrzymał wyjątkową nagrodę „Car Design Award 2019”. Jego wyróżniający się, włoski design stanowi idealną mieszankę bezcennego dziedzictwa tej marki i przewidywania przyszłych trendów. Jak ma to miejsce w przypadku każdego modelu Alfy Romeo także w Tonale każdy szczegół został zaprojektowany dla kierowcy i z myślą o przyjemności z jazdy. Po raz pierwszy w historii marki, właśnie w tym modelu został wykorzystany napęd elektryczny.