Alfa Romeo na trasie 21. rajdu Gumball 3000

To impreza motoryzacyjna, w trakcie której uczestnicy muszą pokonać 3000 mil dróg otwartych dla ruchu. Każda edycja odbywa się w modnych i popularnych lokalizacjach. W wyścigu biorą udział regularnie znane osobistości z całego świata, by wesprzeć cele charytatywne przyświecające imprezie. Trasa tegorocznego Gumball 3000 przecina Europę od Mykonos do Ibizy, gdzie 15 czerwca nastąpi zakończenie rajdu.

 

Wśród ponad setki supersamochodów, prototypów ipojazdów typu „one-off", które biorą udział w 21. edycji Gumball 3000, znajduje się specjalnie przygotowany na tę okazję SUV Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, z wyjątkowym lakierem, stworzonym przez Alfa Romeo Design Centre.

 

Niepowtarzalny Stelvio Quadrifoglio wyrusza na trasę wraz z Carrerą i z tej okazji projektanci Alfa Romeo wybrali motyw kojarzący się z luksusowo-sportowym wizerunkiem obu marek. Styl ten podkreśla nie tylko kolorystyka, ale także przykuwające wzrok cechy typowe dla tych samochodów. To dzięki nim cała impreza staje się tak wyjątkowa.

 

Nadwozie w kolorze Volcano Black zostało przyozdobione na całej powierzchni szarym motywem koniczyny, nawiązującym do ikonicznego logo. Wzór ten wzbogacają dodatkowo fluorescencyjne, zielone wykończenia przedstawiające najsłynniejsze elementy w ikonografii Alfa Romeo. Wśród nich znajduje się duży wąż na bocznych panelach, napis Alfa Romeo wykonany klasyczną czcionką i umieszczony na tylnej szybie oraz logo marki zajmujące całą powierzchnię dachu.

 

W tym samym kolorze wykonane zostały 20-calowe felgi z lekkiego stopu oraz logo Alfa Romeo, wyróżniające się na tle czarnych zacisków hamulców, a uwagę przykuwają dodatkowo polerowane tylne światła. Alfa Romeo Stelvio zachwyci widzów w jedenastu krajach Europy nie tylko swoimi osiągami, czy niepowtarzalnym dźwiękiem Quadrifoglio, wydobywającym się z silnika 2.9 V6 Bi-Turbo, o potężnej mocy 510 KM.