Alfa Romeo Racing prezentuje nową C38

O godzinie 8.30, dokładnie 30 minut przed pierwszym pojawieniem się bolidów F1 na torze w 2019 roku, zespół Alfa Romeo Racing zaprezentował nową Alfę Romeo Racing C38.

Im dłużej się na coś czeka... ponieważ nowości jest wiele:

Nowa nazwa: zespół Alfa Romeo Sauber zmienił nazwę na Alfa Romeo Racing. Struktura właścicielska i sposób zarządzania pozostały w niezmienionej formie, zmianie uległa jedynie nazwa.

 

Nowi kierowcy: Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. Iceman i Giovi. Dzięki sponsorowi tytularnemu Alfa Romeo, jeden z nich (Kimi) siedzi za sterami Stelvio z numerem 7, drugi (Antonio) trzyma w ryzach Giulię z numerem 99.

 

Nowa kolorystyka: jeszcze nieznana w 2018 roku, obecna kolorystyka jest jeszcze bardziej stylowa i bardziej ekscytująca. Łączy tradycyjne barwy zespołu Sauber (biały i niebieski) z kultową czerwienią Alfy Romeo, symbolizującą jedną z najbardziej kultowych marek biorących udział w wyścigach samochodowych. 

 

Nowi sponsorzy: ostatnio praca biura prasowego niewiele różniła się od tej wykonywanej w wieży kontroli lotów dużego portu lotniczego w godzinach szczytu: komunikatów prasowych adresowanych do nowych partnerów było tyle, ile samolotów czekających w kolejce do startu.

 

Nowe charakterystyki techniczne: szef zespołu Frédéric Vasseur i dyrektor techniczny Simone Resta dali z siebie wszystko, by wykonać jak najlepszą pracę podczas przerwy zimowej.

 

Cóż, na dzisiaj wystarczy tych ekscytujących wiadomości. Pozostaje nam tylko dodać, że zespół Alfa Romeo Racing niecierpliwie czeka na moment, by pokazać swój potencjał i osiągać jak najlepsze wyniki w 2019 r.

 


Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing i prezes zarządu Sauber Motorsport AG: 

„Z dumą prezentujemy Alfę Romeo Racing C38, pojazd będący owocem wspaniałej pracy każdego członka naszego zespołu, zarówno w siedzibie w Szwajcarii jak i podczas jazd testowych na torze. Nowa kolorystyka podkreśla tę zastosowaną w ubiegłym roku, ale w bardziej zdecydowany i zuchwały sposób. Z dumą prezentujemy na pojazdach logotypy partnerów, którzy dołączyli do nas w celu rozszerzania naszej działalności komercyjnej. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pracowali nad tym pojazdem za entuzjazm włożony w realizację misji zespołu i w rozwój naszego sportu: wierzymy, że dokonaliśmy dużego postępu i jesteśmy pełni wiary w osiągnięcie wspaniałych wyników w kolejnych mistrzostwach”.

 


Simone Resta, dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing:

„Odkąd dołączyłem do zespołu w zeszłym roku, zaobserwowałem duży postęp we wszystkich obszarach i jestem naprawdę szczęśliwy, widząc wynik ciężkiej pracy wykonanej w tym okresie zimowym: nasz samochód na nowy sezon Formuły 1 w 2019 r., nową Alfę Romeo Racing C38. Wszystkie działy współpracowały w sposób optymalny, a cały zespół podążał w tym samym kierunku. Postawiliśmy sobie ambitne cele na ten sezon, w którym zostanie wprowadzona istotna zmiana przepisów, zwłaszcza w odniesieniu do aerodynamiki. Mamy bardzo dobry zespół kierowców i jesteśmy ciekawi ich opinii w ciągu najbliższych dwóch tygodni testów, w ramach przygotowań do pierwszego Grand Prix w Melbourne”. 

 

Kimi Räikkönen (auto nr 7):

„Bolid ma niezwykły wygląd, jego malowanie jest fantastyczne. Wielu partnerów połączyło siły dla dobra tego zespołu: jest to niezwykle pozytywne i dziękujemy im za wiarę w nas. Z niecierpliwością czekam na to, aby kolejne dwa tygodnie poświęcić na jazdy testowe na torze i lepiej poznać C38”.

Antonio Giovinazzi (auto nr 99):

„Uważam, że to fantastyczny pojazd: jego kolorystyka jest fenomenalna, jest bardzo czysta i dobiera barwy, które bardzo lubię. To mój pierwszy bolid w Formule 1 i dla mnie jest naprawdę wyjątkowy. Wspiera nas wielu wspaniałych sponsorów i jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzają nasz zespół. Nie mogę się doczekać, aby w tym tygodniu po raz pierwszy zasiąść w kokpicie C38”.

 

 

Turyn, 18 lutego 2019 roku