Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio sportowym samochodem roku 2019 wg czytelników „Auto Bild Sportscars”

Topowa Alfa Romeo Stelvio, o mocy 510 KM, zwyciężyła w plebiscycie czytelników magazynu „Auto Bild Sportscars” w kategorii SUV / Import. W konkursie wzięło udział 110 samochodów startujących w 10 kategoriach.

Czytelnicy niemieckiego magazynu postrzegają SUV-a Stelvio jako samochód sportowy. Bo właśnie o tym świadczy przyznanie mu w grudniu 2019 roku tytułu „Sportowy samochód roku 2019”.
 

„Przyjęcie Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio do ekskluzywnego grona >>Sportowych samochodów roku<< dobitnie pokazuje wysoki status naszego SUV-a wśród fanów samochodów sportowych" - powiedziała Cristina Mauri, Brand Marketing Manager Alfy Romeo i Jeepa, komentując wybór czytelników magazynu „Auto Bild Sportscars”. „Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to nie tylko jeden z najmocniejszych pojazdów w tym segmencie, ale także prawdziwe sportowe auto, dzięki dynamice jazdy i zwinności".

Słynąca z doskonałych właściwości jezdnych Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ma silnik benzynowy V6 biturbo o pojemności 2,9 litra, którego wysokie osiągi, dzięki napędowi na cztery koła AlfaTM Q4, są efektywnie i bezpiecznie przenoszone na drogę. Stelvio przyspiesza od zera do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i rozwija maksymalną prędkość 283 km/h.