Stelvio Quadrifoglio triumfuje w Katarze

Magazyn „Maqina Middle East” przyznaje Stelvio Quadrifoglio tytuł „Najlepszego sportowego SUV-a średniej wielkości” podczas gali „Qatar Car Of The Year 2019”.
 
  • Marka FCA odniosła dwa zwycięstwa w najbardziej prestiżowym konkursie samochodowym w tym bliskowschodnim kraju.
  • Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio została wybrana „Najlepszym sportowym SUV-em średniej wielkości”.
  • Abarth 595 Competizione zdobył tytuł „Najlepszego kompaktowego samochodu sportowego” w segmencie premium.

 

W Doha (Katar) odbyła się ceremonia wręczenia nagród „

Qatar Car of the Year (QCOTY)” 2019, najbardziej prestiżowego konkursu motoryzacyjnego, który w tym kraju organizowany jest przez magazyn Maqina Middle East we współpracy z Mawater Centre. Nagrody przyznawane są przez ekspertów magazynu najlepszym pojazdom - we wszystkich segmentach - na podstawie czterech kluczowych kryteriów: projektowania, osiągów, bezpieczeństwa i innowacji technologicznych. Cena i wartość odsprzedaży są również uwzględniane w końcowej ocenie.

 

Grupa FCA odniosła podwójne zwycięstwo: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zdobyła tytuł „Najlepszego sportowego SUVa średniej wielkości”, podczas gdy Abarth 595 Competizione został uznany za „Najlepszy kompaktowy samochód sportowy” w segmencie premium. Nagrody te poszerzają i tak już imponującą listę międzynarodowych wyróżnień dla tych dwóch modeli, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem szerokiej publiczności dzięki sportowemu charakterowi, przyjemności z jazdy i włoskiemu stylowi.

 

Stelvio Quadrifoglio - pierwszy SUV w historii Alfa Romeo - oferuje ekscytujące wrażenia z jazdy, wyjątkowe osiągi i charakterystyczny włoski styl, który czyni go jednym z najbardziej wyróżniających się SUV-ów na rynku. Jednak to pod maską bije serce tego modelu: benzynowy silnik Bi-Turbo 2.9 V6 o mocy 510 KM i momencie obrotowym 600 Nm, zapewniający prędkość maksymalną 283 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy. Co więcej, Stelvio Quadrifoglio uzyskała tytuł „najszybszego SUV-a na świecie”, po ustaleniu rekordowego czasu 7 minut, 51 sekund i 7 dziesiątych sekundy na legendarnym torze Nürburgring. Oprócz doskonałej aerodynamiki, prędkości, mocy i właściwości jezdnych, Stelvio Quadrifoglio cechuje się znakomitym wnętrzem, wysokiej jakości materiałami, eleganckim włoskim designem i szeroką gamą systemów wspomagania jazdy.

 

Wygrana Abarth 595 Competizione jest kolejnym dowodem sukcesu, który model ten odnosi dzięki swojemu agresywnemu stylowi, inspirowanymwyścigami detalom i silnikowi o pojemności 1,4 litra i mocy 180 koni mechanicznych. Ten super samochód spod znaku Skorpiona, wyposażony w kultowy wydech Record Monza zapewniający niepowtarzalny dźwięk, jest dedykowany miłośnikom wysokich osiągów i sportowej jazdy bez kompromisów. Abarth 595 Competizione charakteryzuje się także ekskluzywnym wnętrzem z bogatym wykorzystaniem włókna węglowego i Alcantary, spłaszczoną kierownicą, dachem Skydome, cyfrową deską rozdzielczą inspirowaną wyścigami oraz systemem Apple CarPlay z obsługą systemu Android AutoTM*, kompatybilnym z 7-calowym ekranem dotykowym HD CarPlay. Nie można zapomnieć, że 595 to ikona marki Abarth, która w tym roku obchodzi swoją 70. rocznicę. To kamień milowy w motorsporcie i kolejny rekord włoskiej marki, która wciąż inspiruje marzenia fanów na całym świecie.

 

* Android Auto, Google Play i Google Maps są znakami towarowymi Google LLC.

Apple CarPlay jest zastrzeżonym znakiem towarowym Apple Inc.

 

 

Turyn, 8 maja 2019