Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na kolejny sezon Formuły 1

 

Formuła 1 sezon 2021 Alfa Romeo i Saber Mercedes łączą siły

Alfa Romeo i Sauber Motorsport ponownie połączą swoje siły podczas Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2021 roku. Współpraca pomiędzy dwiema najbardziej rozpoznawalnymi markami w świecie sportów motorowych rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy Alfa Romeo dołączyła do zespołu jako sponsor tytularny. W ciągu trzech lat dotychczasowej współpracy zespół osiągnął bardzo dobre wyniki, dwukrotnie kończąc Mistrzostwa F1 na ósmej pozycji. Rywalizacja na torach F1 jest głęboko zakorzeniona w DNA marki Alfa Romeo, której poczynania będzie można śledzić również w kolejnym sezonie.

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi kontynuują przygodę z Alfą Romeo
Alfa Romeo z przyjemnością informuje, że Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi przedłużyli swoje kontrakty z zespołem Alfa Romeo Racing ORLEN na 2021 rok. W bieżącym sezonie Antonio osiągnął wiele dobrych rezultatów, zdobywając punkty w kilku wyścigach. Dla marki Alfa Romeo bycie świadkiem jego stałego rozwoju jest powodem do dumy. Kimi Räikkönen, prawdziwa legenda królowej sportów motorowych, będzie nadal wnosił do zespołu niesamowitą mieszankę umiejętności, doświadczenia z toru i wiedzy technicznej. Mistrz Świata z 2007 roku wielokrotnie demonstrował swoje zaangażowanie, a jego profesjonalizm i kompetencje stanowiły cenny wkład w rozwój zespół przez ostatnie dwa sezony.

 

Premiera nowego bolidu C39

Aby uczcić kontynuację współpracy i celebrować to wydarzenie wspólnie z fanami włoskiej motoryzacji na całym świecie, podczas najbliższego Grand Prix San Marino zostanie zaprezentowana wyjątkowa wersja bolidu wyścigowego C39. Grafika zaprojektowana przez Centro Stile będzie przedstawiać włoską flagę, umieszczoną na pokrywie silnika oraz spojlerze. Ekskluzywne logo stworzone na 110. rocznicę powstania marki Alfa Romeo również pojawi się na bolidzie, wraz z napisem „Welcome back, Imola”, który podkreśla powrót królowej sportów motorowych na tor Imola po 14 latach nieobecności.

 

Alfa Romeo i Sauber Group - partnerstwo techniczne i handlowe

Współpraca marek Alfa Romeo i Sauber Group wykracza poza tor Formuły 1. Umożliwia ona przeniesienie specjalistycznej wiedzy technicznej Sauber Engineering do seryjnej produkcji samochodów osobowych Alfa Romeo, z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności działów inżynierii i aerodynamiki Sauber, a także kompetencji w produkcji kompozytów i dodatkowych elementów.