FCA Poland wspiera walkę z COVID-19 w Polsce.


W obliczu niezwykle trudnej sytuacji i rosnącej liczby chorych, spółka FCA Poland postanowiła zaangażować się i pomóc polskim służbom w walce z zagrożeniem. Alfa Romeo oraz pozostałe marki należące do spółki postanowiły oddać do dyspozycji służbom i wolontariuszom 14 samochodów, które trafią do następujących instytucji: Fundacja Anikar, Hufiec ZHP Wola, Komenda Wojewódzka PSP Mazowsze w Warszawie, Komeda Powiatowa PSP w Sokołowie Podlaskim, Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Białołęka, OSP Marki, OSP Stara Miłosna, OSP Dziekanów Polski, OSP Skolimów.

Samochody udostępnione przez FCA Poland będą do dyspozycji służb w celach kwatermistrzowskich i administracyjno-zaopatrzeniowych, takich jak transport niezbędnych artykułów sanitarnych, kombinezonów, maseczek, rękawic czy posiłków dla pracowników medycznych.

Do codziennych zadań naszej Firmy należy spełnianie potrzeb Klientów w zakresie mobilności, więc tym bardziej chcemy je realizować w stosunku do służb krajowych, które walczą dziś o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków – mówi Rafał Grzanecki, dyrektor marketingu FCA Poland. –  W naszym parku prasowym dysponujemy szeroką gamę aut miejskich, dostawczych i SUV-ów, które w znacznym stopniu mogą usprawnić działania policji, straży pożarnej czy ratowników medycznych”.