Alfa Romeo MY21 i Stelvio w nowej wersji Veloce Ti

Nowa rodzina MY21

Modele Giulia i Stelvio z roku 2021 zostały odświeżone i teraz oferują najlepsze konfiguracje zarówno dla miłośników sportowego stylu jazdy, jak i klientów preferujących komfort oraz elegancję. Stelvio debiutuje w wariancie Veloce Ti, stanowiącym doskonałe połączeniu wyrafinowanego włoskiego smaku ze sportowymi osiągami.

 

Nowa Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti

Skrót „Ti”, od Turismo Internazionale, od zawsze był stosowany w modelach z górnej półki o typowo włoskiej elegancji, natomiast słowo „Veloce” odzwierciedla prędkość rozwijaną przez najlepsze modele. Jej tożsamość to wynik połączenia estetyki z funkcjonalnością, jak w przypadku nowego tylnego zderzaka z płytą ochronną, zestawu elementów nadwozia w kolorze karoserii i aluminiowych manetek automatycznej skrzyni biegów przy kolumnie kierownicy. Stelvio Ti zostało wyposażone w nowe czernione 21-calowe felgi z lekkich stopów z pięcioma otworami. We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele obszyte skórą i Alcantarą, czarną podsufitkę, a także ekskluzywne detale z prawdziwego włókna węglowego. Czarne akcenty są również obecne pod postacią obramowania szyb, na dodatek przyciemnianych, oraz plakietek z napisami „Stelvio”, „Q4” i „Veloce Ti”. Stelvio Veloce Ti korzysta z silnika benzynowego 2.0 Turbo o mocy 280 KM lub z 2,2-litrowego, 210-konnego turbodiesla. Obie jednostki (wykonane całkowicie z aluminium) sparowano z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na cztery koła Q4. Wał napędowy wykonano z włókna węglowego.

 

Autonomiczna jazda 2 poziomu

Giulia i Stelvio zapewniają kompletny zestaw funkcji ADAS (Zaawansowane Systemy Wspomagania Kierowcy), oferujących najwyższy poziom autonomicznej jazdy oraz doskonałą równowagę między przyjemnością z prowadzenia a bezpieczeństwem. Na ADAS składają się utrzymywanie na pasie ruchu, asystent martwego pola, aktywny tempomat, rozpoznawanie znaków drogowych i inteligentna kontrola prędkości, systemy Traffic Jam Assist i Highway Assist, a także układ Driver Attention Assist.

 

Usługi Alfa Connect

W 2021 r. będzie dostępny pełen zakres usług Alfa Connect. W jego ramach zostaną zaoferowane różne pakiety: My Assistant zapewnia wezwanie pomocy w przypadku kolizji lub nagłego wypadku, umożliwiając pasażerom wysłanie zgłoszenia do centrum pomocy. My Remote oznacza zdalną kontrolę nad funkcjami samochodu przez smartfona lub smartwatcha, obsługę asystenta Alexa oraz asystentów głosowych Google Home. My Car umożliwia monitorowanie na bieżąco stanu samochodu i różnych jego parametrów. 

My Navigation to z kolei aplikacje do szukania ciekawych miejsc na mapie oraz celów podróży, jak również informacje o ruchu drogowym i fotoradarach w czasie rzeczywistym. Dodatkowo My Theft Assistance informuje właściciela o próbach kradzieży pojazdu, a My Fleet Manager pozwala na zarządzanie flotą pojazdów.