ALFA 24 HP – PIERWSZA ALFA ROMEO

 „Historie marki Alfa Romeo”: strategia obchodów 110 lat wyjątkowej historii

24 czerwca 2020 roku Alfa Romeo będzie świętować swoje 110 urodziny. To historia pełna włoskiego geniuszu, technologicznych innowacji, sportowych sukcesów i motoryzacyjnych dzieł sztuki. „Historie marki Alfa Romeo” to internetowa seria dedykowana wszystkim miłośnikom motoryzacji, która opowie o ciekawostkach i faktach związanych z włoską marką. Przedstawione zostaną najwspanialsze modele pojazdów, które sprawiły, że marka z symbolem węża stała się rozpoznawalna na całym świecie. Towarzyszyć im będą spotkania z kierowcami i inżynierami, gwiazdami i celebrytami, a przede wszystkim – entuzjastami, którzy przyczynili się do powstania legendy Alfy Romeo.

 

Kulisy historii marki Alfa Romeo

Oprócz serii „Historie marki Alfa Romeo”, swoją obecność w mediach społecznościowych zainauguruje również Muzeum Historii Alfa Romeo w Arese. Kanał @museoalfaromeo rozpocznie swoją działalność na portalach Facebook oraz Instagram. Stanie się on miejscem, gdzie użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do ekskluzywnych materiałów oraz kolekcji w wersji digital, gdzie znajdą setki pojazdów, silników, komponentów, ale także nagród, które są nieodłączną częścią historii marki.

 

Alfa 24 HP, pierwszy samochód Alfa Romeo

Dzięki serii „Historie marki Alfa Romeo” będzie można sięgnąć do korzeni marki, aż do jej samych początków. Alfa 24 HP została zaprojektowana przez Giuseppe Merosiego, ale jeszcze wcześniej, bo 24 czerwca 1910 roku powstała spółka A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). Pierwsza ALFA była jednak już prawdziwą Alfą Romeo – elegancka, sportowa, zaawansowana technologicznie i o wyjątkowym uroku. To doskonałe połączenie sprawi, że Alfa Romeo stanie się unikalną marką w branży motoryzacyjnej i pozostanie taka aż po dziś dzień.