ALFA ROMEO GIULIA QUADRIFOGLIO WYBRANA 'SPORTOWYM SAMOCHODEM ROKU'

W żadnej innej klasie konkursu „Sportowy samochód roku”  specjalistycznego magazynu AUTO BILD SPORTSCARS nie było tyle kandydatur, co w kategorii “Sedany i kombi / Samochody produkowane seryjnie”, w której walczyło łącznie 24 kandydatów, a zwycięzcą została Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

 

Topowy model serii tym sposobem został następcą Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio, która wygrała w swojej kategorii w plebiscycie AUTO BILD SPORTSCARS rok temu. Oba pojazdy nie tylko zdobyły tę samą nagrodę, ale są również napędzane identycznym silnikiem benzynowym V6 Bi-Turbo, który generuje aż 375 kW (510 KM) mocy.

 

Giulia Quadrifoglio jest wspaniałym przykładem doskonałości Alfy Romeo i jeszcze lepszą ekspresją osiągów, DNA zwycięzcy i niepowtarzalnego włoskiego stylu. Giulia to wcielenie najbardziej perfekcyjnego aspektu funkcjonalnej, włoskiej stylistyki, a dzięki wyrafinowanym rozwiązaniom technicznym i osiągom stanowi uzupełnienie nowej oferty modeli w niepowtarzalnym stylu Alfy Romeo.

 

Jej najlepsze w swojej klasie osiągi są zapewnione przez potężny, w 100% aluminiowy silnik 2.9 V6 Bi-Turbo, który jest w stanie wytworzyć aż 510 KM mocy oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 2500 obr./min. Przeniesienie napędu na koła jest zasługą systemu Alfa™ Active Torque Vectoring. 8-biegową automatyczną skrzynię biegów skalibrowano dla optymalnej płynności i komfortu. W trybie RACE Giulia aktywuje pełen potencjał poprzez błyskawiczne zmiany biegów, które trwają zaledwie 150 milisekund.

 

Giulia Quadrifoglio jest wyposażona w szereg systemów zwiększających przyjemność z jazdy oraz zapewniających kierowcy najbardziej autentyczne wrażenia. Są to: aktywne zawieszenie Alfa™ Active Suspension, selektor Alfa™ DNA Pro z trybem RACE, oraz aerodynamiczny wysuwany spoiler Alfa™ Active Aero Splitter. Wszystkie systemy są koordynowane i dostosowywane w czasie rzeczywistym przez układ Alfa™ Chassis Domain Control, który stale dba o idealne warunki dla samochodu i kierowcy, aby maksymalnie wykorzystać wyjątkowe osiągi pojazdu.

 

W plebiscycie “Sportowy samochód roku” redaktorzy AUTO BILD SPORTSCARS zaprezentowali czytelnikom 117 modeli samochodów w dziesięciu kategoriach konkursowych, od małych samochodów do SUVów, zarówno w wersjach standardowych, jak i tuningowanych.

 

Odkryj więcej o Giulia Quadrifoglio