Jazda testowa zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN z nową Giulią GTA

Bardzo szczególna jazda testowa

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi uczestniczyli w jeździe testowej nową Alfa Romeo Giulią GTA i GTAm na słynnym torze Balocco Proving Ground, gdzie od lat 60. testowane są wszystkie sportowe samochody Alfa Romeo. Tor umożliwił kierowcom F1 testowanie samochodów do granic ich możliwości i dostarczanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym.

 

Zespół F1 pracuje nad projektem GTA

Obaj kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN ściśle współpracowali z inżynierami, koncentrując się na konkretnych sugestiach technicznych mających na celu optymalizację aerodynamiki i prowadzenia. Giovinazzi zaproponował wskazówki dotyczące ustawień samochodu, zwracając szczególną uwagę na nowe elementy z włókna węglowego i nowe rozwiązania techniczne. Räikkönen natomiast współpracował z działem aerodynamiki, badając ogólną równowagę, jaką zapewniają nowe komponenty, dyfuzor i podwozie.

 

Bezcenna wiedza zespołu Sauber Engineering

Sauber szczyci się 50-letnią praktyką w sportach motorowych, dzięki czemu zgromadził nieocenione doświadczenie w zakresie projektowania i stosowania włókna węglowego, a także dogłębną wiedzę na temat aerodynamiki. Korzyści z tej współpracy sięgają od inżynierii, poprzez prototypy, aż po produkcję. Z tego powodu Alfa Romeo powierza firmie Sauber produkcję większości elementów GTA i GTAm wykonanych z włókna, zwłaszcza tych, które mają wpływ na aerodynamikę, a które powstały w wyniku przeprowadzonych badań.

Zobacz, jak wyglądała jazda testowa Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego nową Giulią GTA i GTAm. Obejrzyj film

 

Dowiedz się więcej o modelu Giulia GTA