Alfa Romeo Racing Orlen przedstawia nowy bolid!

Na ten dzień czekały tysiące fanów Formuły 1 w Polsce i na całym świecie. Tuż przed rozpoczęciem testów na torze w Barcelonie w dniach 19-21 lutego 2020 zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował swój nowy bolid C39.

Na padoku toru Circuit de Barcelona-Catalunya zjawili się pierwsi kierowcy zespołu – mistrz świata Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi wraz z kierowcą rezerwowym Robertem Kubicą oraz kierowcą testowym Tatianą Calderon. Wspólnie zaprezentowali oni bolid na nadchodzący sezon.

Pomimo zachowania motywów i klasycznej biało-czerwonej kolorystyki z poprzedniego sezonu, bolid prezentuje zupełnie nowy wygląd pod względem elementów graficznych. Honorowe miejsce nadal zarezerwowane jest jednak dla kultowego logotypu marki Alfa Romeo, który reprezentuje 110 lat glorii i zwycięstw włoskiego producenta samochodów.

Pierwszy sprawdzian zespołu Alfa Romeo Racing Orlen oraz bolidu C39 w najbliższy weekend. Kierowcy rozpoczynają rywalizację na torze w Melbourne. Piątkowy trening i sobotnie kwalifikacje to tylko przedsmak tego, co wydarzy się podczas niedzielnego wyścigu. Jak zawsze liczymy na bardzo dobry występ naszego zespołu.

Nowy sezon Formuły 1 – czas start!