Poczwórne zwycięstwo samochodu Alfa Romeo Giulia w konkursie „SPORT AUTO AWARD 2020”

Już po raz 28. czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „SPORT AUTO” wybrali swoje ulubione sportowe samochody. Alfa Romeo Giulia zajęła pierwsze miejsce w czterech różnych kategoriach plebiscytu.

 

Giulia GTAm – legenda powraca

Alfa Romeo Giulia GTAm zwyciężyła w kategorii „Seryjne modele sedan/kombi powyżej 100 000 euro” wśród prestiżowych samochodów importowanych. Giulia GTAm powstała z okazji 110. urodzin marki Alfa Romeo i zostanie wyprodukowana w limitowanej liczbie zaledwie 500 egzemplarzy, a każdy z nich będzie posiadał swój indywidualny numer. Wyposażona w silnik 2.9 V6 Bi-Turbo o zwiększonej mocy 540 KM, nawiązuję do legendarnego modelu Giulia Gran Turismo Allerggerita z 1965 roku, stworzonego wspólnie z firmą Autodelta.

 

Giulia Quadrifoglio – szczęście sprzyja lepszym

Giulia Quadrifoglio została wybrana najlepszym samochodem importowanym w kategorii “Seryjne modele sedan/kombi poniżej 100 000 euro” zdobywając 47,5% głosów czytelników i w zdecydowany sposób triumfując nad konkurentami. To czwarte zwycięstwo z rzędu topowej wersji Giulii w tej kategorii plebiscytu „SPORT AUTO AWARD 2020”. Wyjątkowy design, silnik benzynowy V6 Bi-turbo o mocy 510 KM, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy oraz niepowtarzalne wrażenia z jazdy to recepta na zwycięstwo samochodu z emblematem czterolistnej koniczyny.

 

Giulia i Giulia Veloce – sportowe emocje na wyciągnięcie ręki

Spośród „Seryjnych modeli sedan/kombi do 75 000 euro", Giulia Veloce zdobyła najwięcej, bo aż 39,4% głosów czytelników i została wybrana najlepszym samochodem importowanym. Wreszcie, aż 45% głosujących czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego zdecydowało, że to Giulia jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o „Seryjne modele sedan/kombi do 50 000 euro".

 

W plebiscycie zorganizowanym przez magazyn „SPORT AUTO” wzięło udział 13 tysięcy czytelników, którzy wybierali swoich faworytów spośród 230 modeli podzielonych na 18 kategorii.

Cieszymy się, że samochody marki Alfa Romeo są nagradzane za swoją pasję, styl i niesamowite osiągi, a ich wyjątkowość doceniają kierowcy i eksperci na całym świecie.

Doświadcz wyjątkowych emocji za kierownicą samochodu Alfa Romeo Giulia i przekonaj się o jej nadzwyczajnych możliwościach.