Samochody Alfa Romeo w czołówce rankingu niezawodności brytyjskiego portalu Whatcar.com

Na początku października brytyjski portal motoryzacyjny Whatcar.com opublikował listę najbardziej niezawodnych samochodów używanych. W czołówce rankingu znalazły się dwa modele marki Alfa Romeo– stylowa Giulietta, której wskaźnik niezawodności wyniósł 98,9% oraz sportowa Giulia, która może pochwalić się wskaźnikiem na poziomie 96,9%. To doskonały wynik, który jest kolejnym dowodem na niezawodność samochodów marki Alfa Romeo.

 

Ocena niezawodności samochodu w badaniu portalu Whatcar

Brytyjski portal motoryzacyjny Whatcar.com od lat publikuje rankingi sprawności samochodów używanych. To jeden z najistotniejszych czynników, które wpływają na decyzję o zakupie auta. Oceny wystawione poszczególnym modelom są tym bardziej wiarygodne, że ich źródłem są opinie użytkowników i kierowców, którzy zgłaszali usterki występujące w ich pojazdach w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dostarczają oni informacje na temat rodzaju usterki, kosztu naprawy oraz czasu, na jaki samochód został wyłączony z użytkowania. W tegorocznym badaniu wzięło udział 13 tysięcy kierowców, którzy ocenili pojazdy w wieku do 8 lat. Stanowią one ponad połowę samochodów nabywanych z drugiej ręki. Portal Whatcar.com wystawił każdemu modelowi indeks niezawodności wyrażony w procentach, gdzie 100% oznaczało całkowitą bezawaryjność, a każda niższa wartość świadczyła o wystąpieniu większej liczby usterek w samochodzie.

 

Giulietta – królowa niezawodności w swojej klasie aut

Wynik bliski ideału zdobyła, dostępna na rynku od 2010 roku stylowa Alfa Romeo Giulietta, która uzyskała 98,9% niezawodności, deklasując w swoim segmencie m.in. niemiecką konkurencję. Zachowała jednocześnie pełną niezawodność w tak kluczowych obszarach jak:

- silnik i elektronika niezwiązana z jednostką napędową

- układ paliwowy i wydechowy

- elektryka, karoseria oraz wnętrze

  

Giulia – szybkość i niezawodność we włoskim stylu

Świetnym wynikiem może pochwalić się również sportowa Giulia, która osiągnęła zbliżony rezultat, niższy o zaledwie dwa punkty procentowe( 96,9%). Ewentualnie występujące usterki zostały objęte gwarancją oraz nie generowały dodatkowych i niespodziewanych kosztów dla właścicieli pojazdów.  W modelu Giulia niezawodnością wykazały się:

-układ hamulcowy, paliwowy oraz wydechowy

-akumulator

-zawieszenie

-wyposażenie wnętrza i klimatyzacja

 

Podsumowując, oba modele Alfa Romeo, zgodnie z metodyką portalu Whatcar charakteryzują się niezawodnością w najistotniejszych aspektach – zaczynając od jednostki napędowej a na elementach wyposażenia wnętrza kończąc.

 

 400 000 kilometrów w Alfa Romeo Giulia – relacja posiadacza

Niezawodność i bezawaryjność Giulii potwierdza wyjątkowa historia, która miała miejsce w sierpniu. Pracownik holenderskiej spółki Plastima Breda pochwalił się w mediach społecznościowych pokonaniem służbową Giulią dystansu 400 tysięcy kilometrów. Samochód włoskiej marki nie zawiódł go ani razu, nie wystąpiła w nim żadna usterka, a w serwisie bywał wyłącznie podczas regularnych przeglądów okresowych. Całą historię przedstawił m.in. portal Autokult.pl, który potwierdził, że pracownik zamierza nadal korzystać z tego samego egzemplarza Alfy Romeo. Z niecierpliwością czekamy na przekroczenie bariery 500 tysięcy kilometrów.

  Niezawodność to jeden z wielu elementów charakteryzujących legendarne modele Alfa Romeo. Przekonaj się co jeszcze oferuje stylowa Giulietta i  czym może zaskoczyć sportowa Giulia.

 Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opisanego  rankingu niezawodności  odwiedź  portal Whatcar.com.