Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio wybrany „SUV-em Roku”

Eksperci z niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Zeitung” wybrali topową wersję Stelvio „SUV-em Roku”. To drugie wyróżnienie przyznane Stelvio Quadrifoglio przez niemiecki magazyn, który już w 2018 roku nagrodził model z silnikiem o mocy 510 KM tym samym tytułem. W tym roku SUV marki obchodzącej niedawno swoje 110. urodziny zdołał pokonać jedenastu konkurentów, w tym także przedstawicieli niemieckich marek.

 

Receptą na sukces Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio jest z pewnością unikalna stylistyka, wyjątkowe osiągi oraz niesamowita przyjemność z jazdy. Sportowe emocje dostarcza silnik benzynowy V6 bi-turbo o mocy 510 KM, opracowany z wykorzystaniem technologii Ferrari, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy oraz rozwija maksymalną prędkość 283 km/h. Wkrótce po premierze, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ustanowił rekord okrążenia w kategorii SUV-ów na legendarnym torze Nordschleife w Nürburgring.

 

Niezmiernie cieszy nas fakt, że samochody marki Alfa Romeo są doceniane zarówno przez ekspertów, jak i kierowców. Przyznana nagroda poszerza niezwykle długą listę wyróżnień i triumfów modeli Quadrifoglio.

 

Fani włoskiej motoryzacji i nieposkromionej mocy już dziś mogą przekonać się o wyjątkowości modeli Stelvio i Giulia Quadrifoglio. Zobacz co sprawia że Stelvio Quadrifoglio jest wyjątkowym SUVem.