Alfa Romeo trzykrotnie na podium wśród najsłynniejszych aut

Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło jej w konkursie „Najlepsze marki we wszystkich klasach 2021” w aż trzech kategoriach: „Samochód kompaktowy”, „Klasa średnia” oraz „Średniej wielkości SUV”. Plebiscyt organizuje niemiecki magazyn „Auto Bild”, w którym głosy na modele Alfy Romeo oddało blisko 60 tysięcy fanów motoryzacji.

 

W 10. edycji konkursu magazyn poprosił swoich czytelników o ocenę 37 najsłynniejszych marek samochodów w 14 różnych klasach. Alfa Romeo Giulietta została uznana za najlepszy samochód kompaktowy, Alfa Romeo Giulia zwyciężyła w klasie średniej, a Alfa Romeo Stelvio zostawił w tyle inne średniej wielkości SUV-y. Dla Giulii i Stelvio to już piąte z rzędu zwycięstwo w przytoczonych klasach!

 

Wszystkie zwycięskie modele zaprojektowano w Centrum Stylu Alfy Romeo. Właśnie tutaj zespół marki współpracuje z projektantami, by kolejne modele kontynuowały jej bogate dziedzictwo. Od lat Alfę Romeo wyróżnia piękno i dynamizm, co sprawia, że nieustannie plasuje się na podium w międzynarodowych konkursach. Giulietta otrzymała chociażby prestiżową nagrodę „Autonis” przyznawaną przez czasopismo „auto, motor und sport” oraz tytuł „Design Trophy” od „Auto Zeitung”. Design Giulii nagrodzono „Red Dot Award” w Niemczech i „Compasso d'Oro” we Włoszech. SUV Stelvio również został uhonorowany nagrodą „Autonis”. Wśród innych nagradzanych modeli Alfy Romeo warto też wymienić Giulię Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio – supersportowe samochody z silnikiem benzynowym V6 biturbo o mocy 510 KM.

 

Dowiedz się więcej o sportowej Giulii lub eleganckim Stelvio.