ALFA ROMEO ZWYCIĘŻA W PLEBISCYCIE „AUTO LIDER 2021”.

Plebiscyt „Auto Lider 2021” został rozstrzygnięty po raz 19. W tym roku respondenci wybierali topowe samochody w 13 kategoriach, od najmniejszych aut miejskich, przez modne crossovery i SUV-y, aż po modele sportowe i kabriolety. Własnych kategorii doczekały się też auta hybrydowe i modele elektryczne, które powoli zdobywają popularność na polskich ulicach.

 

Zwycięzcą plebiscytu „Auto Lider 2021” wśród aut klasy średniej została Alfa Romeo Giulia. Odzwierciedla ona dziedzictwo, szybkość i legendarny włoski styl, a więc cechy, z których słynie marka. Optymalne proporcje samochodu, z długą maską silnika, cofniętą kabiną pasażerską i muskularnymi tylnymi błotnikami, zapewniają doskonały rozkład mas na obie osie i najlepszy stosunek masy do mocy.

 

W licznie obsadzonej kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” Alfa Romeo Stelvio uplasowała się w finale na drugim stopniu podium. Stelvio łączy w sobie cechy samochodu sportowego z wygodą klasycznego SUV-a. Zastosowanie ultralekkich materiałów, jak włókno węglowe i aluminium, optymalnego rozkładu mas na obie osie, najbardziej bezpośredniego układu kierowniczego i wyrafinowanego układu zawieszenia z ekskluzywną technologią AlfaLinkTM oraz integralnego napędu na cztery koła Alfa Romeo Q4, przekłada się na doskonałą dynamikę i niekłamaną przyjemność z prowadzenia tego pierwszego SUV-a w portfolio marki.

 

Od początku roku wszystkie nowe samochody Alfa Romeo są objęte 5-letnią Przedłużoną Gwarancją Maximum Care z limitem przebiegu wynoszącym aż 200 tys. km. Program jest skierowany zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm, a gwarantem całej ochrony pozostaje FCA Poland.
Ponadto, w połowie stycznia marka ogłosiła nawiązanie współpracy z kierowcą Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN, Robertem Kubicą. Maximum Care oraz nowy ambasador kierują uwagę na wysiłki włożone w ostatnich latach w procesy związane z projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą samochodów Alfy Romeo. Ich efektem jest najwyższa jakość produkowanych aut i niezawodność w długoletniej eksploatacji, potwierdzona rankingami i opiniami użytkowników.

 

Pełne wyniki tegorocznego plebiscytu „Auto Lider 2021” dostępne są na stronie organizatora https://magazynauto.pl/auto-lider/auto-lider-2021.