Alfa Romeo Giulia i Stelvio kolejny rok z rzędu zwyciężają w międzynarodowym plebiscycie „Best Cars”

Miesięcznik „Auto Motor i Sport” ogłosił wyniki plebiscytu „Best Cars 2021”, w którym głosy oddało blisko 3 tysiące Czytelników z Polski. Alfa Romeo Giulia już po raz szósty znalazła się na najwyższym miejscu podium w klasie średniej. Tytuł „Najlepszy duży SUV/terenowy” obroniła po raz trzeci Alfa Romeo Stelvio, która podobnie jak wszystkie modele tej marki, jest dostępna z 5-letnią gwarancją Maximum Care z przebiegiem do 200 tys. km.

 

„Best Cars” to wydarzenie na skalę międzynarodową, odbywające się równolegle w pięciu krajach Europy oraz w Chinach. W tym roku swoje głosy oddało ponad 130 tysięcy Czytelników pism motoryzacyjnych, w tym blisko trzy tysiące z Polski, gdzie plebiscyt był organizowany już po raz 27. Wybierali oni wymarzone auta spośród imponującej liczby 378 modeli podzielonych na 11 kategorii.

Pierwsze miejsce otrzymała Alfa Romeo Giulia. Czytelnicy „Auto Motor i Sport” już po raz szósty umieścili ją na najwyższym miejscu podium w klasie średniej. Alfa urzeka majestatycznym designem i niezrównaną przyjemnością z jazdy wynikającą z połączenia silników o mocach od 190 do 280 KM, generujących wysokie osiągi, napędu tylnego lub na cztery koła Q4, zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i zawieszenia Alfa Link. Warto również wspomnieć tu o topowej wersji Giulia Quadrifoglio o mocy aż 510 KM, która przyspiesza do setki tylko w 3,9 sekundy. Dziś do niezwykłych odczuć z jazdy dołącza najwyższa niezawodność, potwierdzona 5-letnią gwarancją Maximum Care z limitem przebiegu do 200 tys. km i rekomendacja kierowcy teamu F1 Alfa Romeo Racing ORLEN, Roberta Kubicy.

 

Tytuł „Najlepszy duży SUV/terenowy” obroniła też po raz trzeci Alfa Romeo Stelvio, łącząca elegancję, komfort i wszechstronne zastosowanie z rekordem prędkości SUV-a uzyskanym przez wersję Quadrifoglio na legendarnym torze Nürburgring. Stelvio przyciąga swoimi rasowymi, włoskimi liniami nadwozia, kompletacjami ośmiu wersji wyposażenia oraz obietnicą osiągów potężnych silników diesla o mocach od 190 do 210 KM i benzynowych w przedziale 200-510 KM. I podobnie jak wszystkie nowe Alfy Romeo jest dostępna z 5-letnią gwarancją Maximum Care potwierdzającą jej najwyższą niezawodność.

 

Dowiedz się więcej o sportowej Giulii lub stylowym SUVie Stelvio.