Alfa Romeo jeszcze bardziej kusząca.
5 lat gwarancji i rekomendacja samego
Roberta Kubicy.

Alfa Romeo wkroczyła w 2021 rok z nową strategią, w której zyskują Klienci. To właśnie z myślą o nich marka wprowadziła Przedłużoną Gwarancję Maximum Care na wszystkie nowe samochody na okres aż 5 lat. Ponadto, w połowie stycznia Alfa Romeo ogłosiła nawiązanie współpracy z kierowcą Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN, Robertem Kubicą. Znany kierowca podnosi status marki i kieruje uwagę na wysiłki Koncernu włożone w ostatnich latach w procesy związane z projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą samochodów Alfa Romeo.

 

Dostępna dziś linia samochodów Alfa Romeo bazuje na przeszło 110-letnim doświadczeniu w inżynierii technicznej i sukcesach odnoszonych na torach wyścigowych. Dziedzictwo zbudowane na torach wyścigowych, wielokrotnie docenione przez środowiska branżowe, media i samych użytkowników, znajduje odzwierciedlenie w obecnie oferowanej gamie samochodów Alfa Romeo. Tworzą ją: sportowy kompakt Giulietta, obsypany nagrodami sedan Giulia dostępny również w legendarnych wersjach GTA i Quadrifoglio, pierwszy SUV marki Stelvio, występujący także w wersji Quadrifoglio, a w przyszłym roku do rodziny dołączy SUV z napędem hybrydowym plug-in, czyli model Tonale.

 

W październiku zeszłego roku magazyn Whatcar.com opublikował wyniki rankingu niezawodności stworzonego na bazie odpowiedzi 13 tysięcy użytkowników aut w wieku do 8 lat. Respondenci oceniali samochody, wskazując obszary ulegające awarii, koszty napraw i okresy wyłączenia z ruchu. W oparciu o pozyskane dane redakcja portalu Whatcar.com wystawiła każdemu modelowi indeks niezawodności wyrażony w procentach, gdzie 100% oznaczało całkowitą bezawaryjność, a niższe wartości odpowiednio większą liczbę usterek. Alfa Romeo Giulietta uzyskała wynik 98,9%, deklasując niemiecką konkurencję w swoim segmencie i zachowując pełną niezawodność w tak kluczowych elementach, jak silnik i elektronika niezwiązana z jednostką napędową, układy paliwowy i wydechowy, elektryka, karoseria czy wnętrze pojazdu.
Giulia także udowodniła, że w pełni zasługuje na miano niezawodnego samochodu, osiągając wynik 96,9%.
O wyjątkowej niezawodności Giulii zrobiło się głośno już latem zeszłego roku, kiedy to pracownik holenderskiej spółki Plastima Breda pochwalił się w mediach społecznościowych pokonaniem służbowym sedanem dystansu 400 000 kilometrów. Giulia nie zawiodła go ani razu i w serwisie bywała wyłącznie podczas regularnych przeglądów okresowych.

 

Alfa Romeo podbija serca nowej generacji Klientów i odzyskuje należną jej pozycję jednej z najbardziej pożądanych marek Premium na świecie. Po raz kolejny staje się już nie tylko jednym z wiodących symboli włoskiego stylu i ducha kreatywności, ale także, jak wynika z ocen samych użytkowników, wyrafinowanej inżynierii i technicznej doskonałości.