ALFA ROMEO ŚWIĘTUJE 111. URODZINY W GRONIE FANÓW

24 czerwca Alfa Romeo będzie obchodzić 111. rocznicę powstania marki, która od wielu lat skupia liczne grono entuzjastów śledzących jej rozwój. By dać im możliwość spotkania i podzielenia się swoją pasją, zorganizowano wyjątkowe czterodniowe wydarzenie w Muzeum Alfy Romeo w Arese we Włoszech.

 

Jubileuszowe obchody rozpoczną się 24 czerwca o 10:00 tradycyjną paradą na torze znajdującym się w obrębie Muzeum. Wezmą w niej udział wszyscy właściciele samochodów Alfa Romeo dowolnego modelu i rocznika. Przesłaniem parady będzie hołd oddany czerwieni Alfy Romeo – barwie, która na stałe wpisała się w DNA marki. W tym kolorze będą ubrani uczestnicy parady. Wszyscy otrzymają też przy wejściu bezpłatne czerwone maseczki.

 

W rocznicę urodzin marki pierwsi nabywcy Giulii GTA i GTAm odbiorą zamówione wcześniej modele Alfy Romeo dostępne w liczbie zaledwie 500 numerowanych egzemplarzy (więcej o nowej Giulii GTA i GTAm dowiesz się tutaj) . Szczęśliwi posiadacze zasiądą za kierownicą supersamochodu z silnikiem 2.9 V6 Bi-Turbo o zwiększonej mocy 540 KM i najlepszym w swojej klasie stosunku wagi do mocy, wynoszący 187 KM/1 litr. W wydarzeniu będą im towarzyszyć dyrektorzy marki Alfa Romeo, działu Projektowania i działu Inżynierii.

 

O 12:00 właściciele Giulii GTA i GTAm udadzą się na ekskluzywną paradę na torze, a następnie dołączą do wydarzenia dotyczącego poprawy osiągów wyścigowych i przyjemności z jazdy. O 15:00 odbędzie się parada dla Klubów Alfy Romeo, po której miłośnicy sportowej marki będą mogli poznać harmonogram wydarzeń. Każdego dnia podczas obchodów ci, którzy zarejestrowali się na info@museoalfaromeo.com, mogą dołączyć do parady o godz. 10:00 lub 17:00.

 

Ci, którzy kochają bolidy Formuły 1, mogą śledzić przygotowania do GP Austrii z sesjami treningowymi, kwalifikacjami i wyścigiem transmitowanym na żywo na dużym ekranie oraz podziwiać jednomiejscowy samochód pokazowy Alfa Romeo Racing Orlen. 25 czerwca goście Muzeum połączą się na żywo z kierowcami naszego zespołu – Kimim Räikkönenem i Antonio Giovinazzim – na torze w Spielbergu.

 

26 i 27 czerwca zaplanowano dwa wykłady poświęcone historii marki. Pierwszy z nich będzie dotyczyć rocznicy pierwszego zwycięstwa A.L.F.A. (Modena, 1911, Regularity Race), drugi – konceptowi 4C, prototypowi supersamochodu zaprojektowanemu przez Centro Stile Alfa Romeo w 2011 r. Wykłady zwieńczy kolejna parada na wewnętrznym torze. Przeszłość Alfy Romeo prezentuje też wystawa „Koniki morskie” ukazująca zastosowanie silników Alfy w żegludze, transporcie publicznym i łodziach rybackich. W weekend przewidziane są też atrakcje dla grup i rodzin. Podczas urodzinowych obchodów fani Alfy Romeo będą mogli poznać Muzeum uwielbianej marki od kuchni. W tym czasie obiekt otworzy dwa piętra zamkniętych zwykle magazynów, by zaprezentować zgromadzone w nich samochody, silniki, nagrody czy podwozia.

 

Kalendarz imprez jest dostępny tutaj. By wziąć udział w wydarzeniu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na info@museoalfaromeo.com. Wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu.