Alfa Romeo Stelvio
 • INFORMACJE OGÓLNE
 • STYL
 • TECHNOLOGIA
 • KOMFORT
 • PRZYJEMNOŚĆ JAZDY
 • ZESPÓŁ NAPĘDOWY
 • OSIĄGI
 • WYKOŃCZENIE

PIERWSZY SUV ALFA ROMEO

Emocje towarzyszące wyjątkowemu debiutowi

Od początku swojej historii marka Alfa Romeo tworzyła pojazdy zdolne do zmiany sposobu, w jaki jeździmy i za co kochamy nasze samochody: niepowtarzalne arcydzieła stylistyki i inżynierii, które nadal można podziwiać i naśladować. Dziś marka postawiła kolejny, nowy kamień milowy w swojej ponad 106-letniej historii istnienia.

Aluminiowe silniki o dużej mocy zapewniające najlepsze w swojej klasie przyspieszenie, system napędu na wszystkie koła Q4, idealne rozłożenie masy 50/50, pionierska technologia i systemy bezpieczeństwa, najlepsze w swojej klasie przełożenie układu kierowniczego oraz wał korbowy z włókna węglowego: Stelvio spełnia najwyższe oczekiwania każdego entuzjasty. 

STYL

INSPIRACJA KULTOWĄ STYLISTYKĄ MARKI ALFA ROMEO

Niepowtarzalne emocje

Kultowa stylistyka Alfy Romeo nadała temu niezwykłemu SUV-owi kształt wyróżniający się unikalnymi, charakterystycznymi cechami dziedzictwa marki, przy jednoczesnym zachowaniu stylistycznej spójności z nową Giulią. Podejście projektowe inspirowane segmentem premium i dziedzictwem marki jest w równym stopniu spektakularne, co celowe. Harmonia rzeźby sylwetki z układem mechanicznym – jak garnitur idealnie dopasowany do atletycznego ciała. Każdy szczegół precyzyjnie opracowano, aby bez trudu zwiększyć aerodynamikę i podkreślić osiągi Stelvio.

NADWOZIE

Więcej niż klasyczny SUV

Stelvio wykracza poza granice swojej kategorii, zachowując jednocześnie silną tożsamość marki Alfa Romeo oraz doskonały wizerunek legendarnego włoskiego dziedzictwa. Jedno spojrzenie wystarcza, by rozpoznać charakterystyczny trójliść z przodu, wyraźnie zaakcentowane linie zagłębień oraz muskularny tylny błotnik — wszystko zrównoważone idealnym wyczuciem doskonałej proporcji i harmonii powierzchni.

WNĘTRZE

Pełna koncentracja na potrzebach kierowcy

Wnętrze Stelvio to rewolucyjna, przełomowa zmiana w świecie SUV-ów: niespotykanie wysoko uniesiony, a przy tym sportowy fotel kierowcy ma umożliwiać dominację na drodze. Wnętrze jest estetyczne i proste: każdy szczegół opracowano z zamiarem zwiększenia emocji za kierownicą. Nie ma tu miejsca na elementy zbędne lub źle zaprojektowane. Modelem Stelvio marka Alfa Romeo zmienia paradygmaty kategorii SUV, łącząc w spójną całość przestronność, ergonomiczny komfort z niespotykanym stylem.

WYJĄTKOWOŚĆ

Emocje kryją się w szczegółach

Do wykończenia wnętrza Stelvio marka Alfa Romeo wybrała wyłącznie najcenniejsze elementy stanowiące połączenie nowoczesności i wysokiej jakości. Zasadniczą stylistykę deski rozdzielczej tworzą elegancko oprawione materiały naturalne, takie jak drewno czy aluminium. Sportową, obitą skórą kierownicę wzbogacono o zintegrowany przycisk Start, cechujący tzw. Super samochody. Tapicerkę wykonano z innowacyjnych tkanin technicznych oraz skóry licowej Pieno Fiore.

 • STYL
 • NADWOZIE
 • WNĘTRZE
 • WYJĄTKOWOŚĆ
TECHNOLOGIA

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Wyżyny innowacji

Najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa i jedyne w swoim rodzaju rozwiązania. Marka Alfa Romeo wprowadza zaawansowane innowacje technologiczne i zachowuje przy tym wierność swojej unikalnej filozofii tworzenia samochodów. Stelvio prezentuje  pełen wachlarz najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, takich jak pionierski zintegrowany system hamulcowy (IBS), system autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją rozpoznawania pieszych.

BEZPIECZEŃSTWO

Pierwszorzędny system bezpieczeństwa

We wszystkich wersjach Stelvio oferuje w standardzie systemy zwiększające bezpieczeństwo kierowcy jak i pieszych. Należy do nich tzw. system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW), system ostrzegania przed najechaniem na pojazd znajdujący się z przodu (FCW) z autonomicznym systemem awaryjnego hamowania (AEB) oraz funkcją wykrywania pieszych. Za dopłatą SUV Alfa Romeo może być wyposażony w aktywny tempomat oraz czujnik monitorujący martwe pole (BSM).

IBS

Wyjątkowa premiera

Zintegrowany system hamulcowy to wyjątkowe, pionierskie rozwiązanie elektromechaniczne marki Alfa Romeo zaprojektowane tak, aby zapewniać natychmiastową i precyzyjną reakcję w każdych warunkach. System osiąga najlepszą w swojej klasie drogę hamowania i pozwala na uniknięcie drgań ABS w sytuacji hamowania awaryjnego. Dzięki możliwościom układu hamulcowego  droga hamowania Stelvio od 100 km/h do zera może wynieść zaledwie 39 metrów.

SYSTEM INFORMACYJNO-MULTIMEDIALNY

Zaawansowany interfejs człowiek-maszyna

Stelvio wyposażono w nowy system informacyjno-multimedialny, który tworzy m.in. szeroki, kolorowy wyświetlacz o przekątnej do 8,8” z nawigacją 3D, sterowany intuicyjnym panelem obrotowym Rotary Pad znajdujący się w tunelu centralnym. System obejmuje również zaawansowaną funkcję rozpoznawania mowy i jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym iOS lub Android. W Stelvio zamontowano również innowacyjny system nagłośnienia Harman Kardon.

 • TECHNOLOGIA
 • BEZPIECZEŃSTWO
 • IBS
 • SYSTEM INFORMACYJNO-MULTIMEDIALNY
KOMFORT

ZWIĘKSZONY KOMFORT JAZDY

Więcej miejsca dla Twoich zmysłów

Projektując Stelvio, firma Alfa Romeo stworzyła nową koncepcję pozycji kierowcy: fotel znajduje się wysoko, dając poczucie dominacji na drodze — jak w przypadku innych SUV-ów — a jednocześnie dostarczając sportowych wrażeń za kierownicą. Na pokładzie Stelvio przyjemność z jazdy samochodem Alfa Romeo odczuwają też wszyscy pasażerowie. Architektura jest prosta, a przy tym funkcjonalna — troje pasażerów na tylnej kanapie ma zapewniony pełen komfort, łatwy dostęp do siedzeń oraz więcej przestrzeni na nogi. Przestrzeń bagażowa z elektrycznie sterowaną klapą bagażnika oferuje 525 litrów pojemności oraz wszechstronność układu tylnych siedzeń w celu uzyskania dodatkowego miejsca na załadunek.

PRZYJEMNOŚĆ JAZDY

ALFA ROMEO I SUV W JEDNYM

Nieporównywalne emocje za kierownicą

Stelvio stworzono do pokonania każdej drogi i wyposażono w rewelacyjny napęd na wszystkie koła Q4. Samochód ten zapewnia zawsze sportową i stabilną jazdę dzięki unikalnym rozwiązaniom z zakresu dynamiki oraz dzięki lekkiej konstrukcji. Stelvio to najbardziej bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego dzięki opatentowanemu układowi zawieszenia AlfaÔLink oraz idealnemu rozłożeniu masy 50/50. To aluminiowe boki nadwozia i drzwi, a także aluminiowy silniki zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu masy pojazdu.

Q4 AWD

Stworzony, aby dominować na każdej drodze

Pierwszy SUV ALFA ROMEO wyposażany jest w ekskluzywny napęd na wszystkie koła Q4, zaprojektowany tak, aby zapewnić zarządzanie osiągami w czasie rzeczywistym. System Q4 stale monitoruje i wykrywa warunki na drodze oraz dostosowuje się do stylu jazdy, zapewniając idealny rozkład momentu obrotowego na osiach. Dzięki unikalnej technologii system ten gwarantuje osiągi i bezpieczeństwo tradycyjnego napędu AWD w połączeniu z bezkompromisową przyjemnością jazdy z prawdziwym napędem RWD marki Alfa Romeo.

RÓWNOWAGA

Dynamiczna doskonałość

Stelvio opracowano z myślą o najlepszych osiągach i najwyższym komforcie. Te wyjątkowe wyniki osiągnięto dzięki doskonałemu rozłożeniu masy (50% na oś tylną i 50% na oś przednią), opatentowanemu układowi zawieszenia AlfaÔLink oraz najlepszemu w swojej klasie przełożeniu układu kierowniczego. Przednie zawieszenie dwuwahaczowe aktywnie utrzymuje przednie koła prostopadle do ziemi, zmniejszając podsterowność, jednocześnie poprawiając przyczepność boczną i precyzję kierowania.

ALFA™ DNA

Punkt zwrotny w kontekście przyjemności jazdy

Prostym obrotem AlfaÔDNA kierowca może wybrać jeden z trzech trybów jazdy. System modyfikuje zachowanie pojazdu i dynamikę jazdy, działając na podstawie analizy parametrów silnika, wrażliwości układu hamulcowego, wskaźnika zmiany biegów, a także sterowania ESC i ASR. Efekt? Bezprecedensowy SUV, który oferuje trzy unikalne style jazdy.

 • PRZYJEMNOŚĆ JAZDY
 • Q4 AWD
 • RÓWNOWAGA
 • ALFA™ DNA
ZESPÓŁ NAPĘDOWY

WŁOSKIE ARCYDZIEŁO INNOWACJI

Prawdziwa pasja

Debiut Stelvio to dwa nowe, mocne, aluminiowe, monoblokowe silniki opracowane z myślą o mniejszej masie, szybszej jeździe i większej dbałości o środowisko naturalne.

Silnik benzynowy 2.0 turbo dostępny jest w mocy 200 KM i 280 KM, natomiast silnik wysokoprężny 2.2 turbo dostępny jest w 2 mocach: 180 KM i 210 KM. Obie te odmiany silników oferują napęd Q4 AWD oraz 8-biegową automatyczną skrzynię biegów — co tworzy najbardziej zaawansowaną i wydajną technologię w zakresie płynności, komfortu i wydajności.

OSIĄGI

LEKKIE MATERIAŁY I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Nieustępliwe dążenie do doskonałości

Stelvio oferuje znakomity stosunek mocy do masy pojazdu dzięki szerokiemu zastosowaniu ultra lekkich materiałów, takich jak włókno węglowe wału korbowego, aluminium dachu, drzwi, błotników, silnika i zawieszenia. 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów i tryb jazdy Advanced Efficiency jeszcze bardziej zmniejszają zużycie paliwa i emisję spalin, bez uszczerbku dla kierowania pojazdem i osiągów.

WYKOŃCZENIE

WYKOŃCZENIE

Wybierz swój model Stelvio.

Odkryj wyjątkowość pierwszego SUV-a Alfa Romeo w trzech wersjach: Stelvio i Stelvio Super oraz najbardziej ekskluzywny odmiana - First Edition. Wszystkie trzy wersje są bogato wyposażone w nowe technologie i zapewniają najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo. Wszystkie trzy stworzono dla bezkompromisowej przyjemności jazdy.

STELVIO

STELVIO

Główne elementy wyposażenia standardowego:

 • Aluminiowe 17–calowe obręcze kół
 • Kolorowy wyświetlacz o szerokości 6,5"
 • Kierownica obszyta skórą
 • Czujnik zmierzchu i automatyczne przełączanie świateł
 • Tempomat
 • Tylne czujniki parkowania
 • Elektrycznie sterowana klapa bagażnika i bezkluczykowy zamek
 • autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB)
 • system ostrzegania o zmianie pasa ruchy (LDW)
ODKRYJ

STELVIO SUPER

STELVIO SUPER

Oprócz standardowego wyposażenia wersji Stelvio, wersja Stelvio Super oferuje wyjątkowe elementy do których należą: 

 • Reflektory bi-ksenonowe z systemem AFS i przednimi spryskiwaczami
 • Listwy progowe w kolorze aluminium
 • Deska rozdzielcza i wewnętrzne panele boczne drzwiowy w 3 odcieniach: czarny / czerwony / brązowy
 • Fotele przednie i tylne pokryte ekologiczną skóra i tkaniną techniczną dostępne również w 3 kolorach: czarny – czerwony - brazowy
ODKRYJ

STELVIO FIRST EDITION

Wersja First Edition oferuje wyposażenie wersji Super wzbogacone o:

 • 20” koła ze stopów lekkich
 • Nawigacja AlfaTM Uconnect Nav z wyświetlaczem 8,8”
 • System Audio Sound Theatre obejmujący: 400Watt wzmacniacz, 9 głośników, Subwoofer
 • Tapicerka skórzana „Pieno Fiore”
 • Podgrzewane przednie fotele z pamięcią ustawień
 • Podgrzewane koło kierownicy obszyte skórą
 • System ostrzegający przed zmianą pasa ruchu (LDW)
 • Elektrycznie sterowana klapa bagażnika
 • System Keyless Entry - Bezkluczykowe otwarcie przednich drzwi
 • Przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania
ODKRYJ
 • WYKOŃCZENIE
 • STELVIO
 • STELVIO SUPER
 • STELVIO FIRST EDITION