SAMOCHODY SPORTOWE

Idealne połączenie mocy i osiągów.

AUTO SPORTOWE, CZYLI JAKIE?

Dynamika, moc i elastyczność: oto cechy samochodów sportowych marki Alfa Romeo. Auta sportowe są projektowane z myślą o tym, by dostarczać ekscytujących doświadczeń podczas jazdy. Inspiracją do tworzenia zwinnych, lekkich, aerodynamicznych modeli sportowych są często pojazdy wyścigowe. Samochody sportowe wyposażane są w silniki zapewniające wysokie osiągi, zachwycają niezwykłą przyczepnością, posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a ich charakterystyczne, wyszukane elementy wzornictwa nie pozwalają przejść obok nich obojętnie.

JAK WYBRAĆ SAMOCHÓD SPORTOWY?

Luksusowe auta sportowe marki Alfa Romeo to idealny wybór dla osób, które marzą o niezapomnianych wrażeniach z jazdy - zarówno podczas krótkiej przejażdżki po mieście, jak i w dalekich podróżach.
Obecnie wiele modeli sportowych dostępnych na rynku oferuje możliwość dostosowania poszczególnych elementów. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • indywidualne upodobania estetyczne: design i sylwetka modelu;
  • dostępne wyposażenie;
  • użytkowość, która zależy od dostępnej liczby miejsc w samochodzie;
  • rodzaj silnika; 
  • rodzaj układu napędowego: napęd przedni, tylny lub na cztery koła.

RODZAJE AUT SPORTOWYCH: SUV, SEDAN I HATCHBACK

W segmencie aut sportowych znajdziemy szereg różnych typów. Jedną z opcji jest tzw. roadster, czyli dwuosobowy pojazd z miękkim, składanym dachem. Do wyboru jest także coupé: idealny samochód sportowy na co dzień, który świetnie sprawdza się na krótszych trasach. Ten rodzaj pojazdu sportowego to dynamiczna wersja sedana, która w zamyśle miała być samochodem "zamkniętym", zwykle dwudrzwiowym, z niewielką kanapą z tyłu, zdolny pomieścić dwóch dodatkowych pasażerów. Kolejnym typem sportowego samochodu jest hatchback, czyli model z nadwoziem typu sedan, który oferuje dodatkowo niektóre korzyści charakterystyczne dla kombi. Ten rodzaj nadwozia charakteryzuje się dodatkowymi, szerokimi drzwiami z tyłu pojazdu. Z kolei pojazd z nadwoziem typu spider to dwuosobowy, wyjątkowo zwinny kabriolet, którego sylwetka nierzadko nawiązuje do historycznych aut wyścigowych z dawnych czasów. Na koniec należy wspomnieć jeszcze o sportowych SUV-ach, które są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą doświadczać sportowych doznań w komfortowym wnętrzu, co świetnie sprawdza się zwłaszcza w dłuższych trasach.

SILNIKI I MOC,
INSPIROWANE POJAZDAMI WYŚCIGOWYMI

Sportowe samochody Alfa Romeo wyposażono w
najnowsze, najbardziej ekonomiczne silniki spalinowe o będące
odpowiedzią na różne potrzeby kierowców dotyczące sposobu
jazdy i ekonomii spalania. Wszystkie auta marki płynnie przyspieszają,
stabilnie trzymają się drogi i kuszą wyjątkowym dźwiękiem silnika.
Choć powszechnie uważa się, że najważniejsza cechą samochodów
sportowych są osiągi, elementów charakterystycznych dla tego
segmentu jest znacznie więcej. Najlepsze sportowe auta na rynku
są zwykle owocem pracy projektantów i inżynierów ze świata Formuły 1.
Wielu producentów aut współpracuje z wyspecjalizowanymi zespołami
ekspertów, tworząc unikalne nadwozia modeli o niezwykłych osiągach.

DESIGN I DETALE: STYL I TECHNOLOGIA LUKSUSOWYCH SAMOCHODÓW SPORTOWYCH

Luksusowe auta sportowe marki Alfa Romeo wyróżniają się wyraźnymi liniami i unikalną kolorystyką nadwozia. Pojazdy marki mają charakterystyczny niski prześwit, długą maskę i opływową sylwetkę. Wyjątkową stylistykę pojazdów sportowych podkreśla też szereg elementów, które można dostosować do indywidualnych preferencji kierowcy, takich jak materiały wykorzystane wewnątrz kabiny, wykończenia z włókna węglowego czy unikalne emblematy. Sportowe pojazdy kojarzą się także z wykorzystaniem technologii, takich jak najnowsze systemy multimedialne i zaawansowane funkcje wspomagania jazdy.

SAMOCHODY SPORTOWE ALFA ROMEO: NASZE NAJBARDZIEJ WALECZNE MODELE

Od ponad 100 lat Alfa Romeo pisze swoją unikalną historię, opartą na pełnym pasji dążeniu do najwyższych osiągów oraz głęboko zakorzenionym sportowym charakterze, przekraczając granice innowacyjności w branży motoryzacyjnej z myślą o tworzeniu unikalnych doświadczeń z jazdy. Święcąc tryumfy na torach wyścigowych, drogach i bezdrożach, Alfa Romeo nie przestaje inspirować fanów motoryzacji swoimi, nieprodukowanymi już, legendarnymi modelami aut sportowych, takimi jak Alfa Romeo 4C, Quadrifoglio Nring, Quadrifoglio Alfa Romeo Racing, Alfa Romeo 8C Special Series.

GIULIA I STELVIO QUADRIFOGLIO

Model Quadrifoglio to perfekcyjne ucieleśnienie sportowego i walecznego ducha marki. Od 1923 r. ta najbardziej sportowa wersja modeli Giulia i Stelvio jest wyraźnym ukłonem w kierunku świata wyścigów samochodowych. Obydwa modele posiadają szereg unikalnych elementów wyposażenia nadwozia, takich jak czterokońcówkowy układ wydechowy. Z kolei wnętrze aut zachwyca wyszukanymi materiałami, takimi jak włókno węglowe, skóra czy Alcantara.