HISTORIA ALFY ROMEO
  • HISTORIA
  • PASJA DO WYŚCIGÓW
  • SERCE I DUSZA
  • PONADCZASOWA PASJA
  • WIĘCEJ

WAŻNA KARTA W HISTORII MOTORYZACJI

24 czerwca 1910 r., Mediolan. Firma Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.) rozpoczęła działalność. Pierwszym samochodem, jaki w niej powstał, był model 24 HP zaprojektowany przez Giuseppe Merosiego. Pięć lat później firma zmieniła nazwę na Alfa Romeo, po jej przejęciu przez Nicolę Romeo. Alfa Romeo stała się synonimem najczystszej pasji w motoryzacji. Wyjątkowe podejście marki do projektowania samochodów inspirowało producentów z całego świata. Logo Alfy Romeo stało się kultowym symbolem najczystszych emocji za kierownicą dla milionów entuzjastów ... i tak już będzie zawsze.

PASJA DO WYŚCIGÓW

PONAD WIEK WYŚCIGOWEJ PASJI

Od samego początku istnienia marki samochody Alfa Romeo startowały w wyścigach. Emblemat Quadrifoglio zapisał się w historii wszystkich legendarnych wyścigów, takich jak Targa Florio, Mille Miglia i Le Mans. Alfa Romeo ma na koncie 5 tytułów mistrza świata: GP w pierwszych mistrzostwach świata w historii w 1925 roku zdobyta modelem P2, zwycięstwo w pierwszych dwóch mistrzostwach F1 zdobyte legendarnymi modelami 158 i 159 Alfetta, mistrzostwo świata w klasyfikacji producentów w 1975 roku zdobyte dzięki modelowi 33 TT 12 oraz sportowe mistrzostwo świata w 1977 wywalczone modelem 33 SC 12.
Alfa Romeo zajęła trwałe miejsce historii sportu samochodowego także dzięki innym modelom, takim jak znakomita P3, niezwykła 6C 1750, niezapomniana 8C czy bezkompromisowa 155 V6 TI DTM. Jednak kolejny rozdział legendy dopiero czeka na napisanie: przyszłość należy do tego, kto ma wspaniałą historię.

SERCE I DUSZA

SERCE I DUSZA BRANŻY MOTORYZACYJNEJ

W swojej ponad stuletniej historii Alfa Romeo nie tylko produkowała samochody. Ta marka je tworzyła. Każdy model jest pomyślany tak, aby był zarówno piękny i inspirujący, jak i w pełni podporządkowany kierowcy oraz zapewniał wyjątkowe wrażenia z jazdy. Każda Alfa Romeo to nie tylko maszyna. To efekt nieustającego rozwoju technologicznego i inżynierskiej ewolucji. Symbol bezkompromisowej doskonałości godnej napisu Made in Italy. Właśnie dlatego wśród prawdziwych entuzjastów motoryzacji Alfa Romeo wciąż jest jedną z najbardziej pożądanych marek — dzięki takim kultowym modelom, jak 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164, 147 i wielu wielu innym.

PONADCZASOWA PASJA

PONADCZASOWA PASJA

Nasza pasja pojawia się wraz obrotem kluczyka, rykiem silnika lub po prostu spojrzeniem. Alfa Romeo zawsze potrafiła zdobyć umysł i duszę każdego, kto miał szczęście ją posiadać. Dzisiaj, dzięki znakomitej obsłudze oferowanej przez FCA Heritage, pasja do Twojej Alfy Romeo będzie naprawdę wieczna. To entuzjaści tacy jak Ty, którzy chcą mieć pewność, że Twój pojazd dzięki specjalnym certyfikatom będzie mógł cieszyć się autentycznością, na jaką zasługuje. Dodatkowo proces renowacji spowoduje, że twój samochód będzie wyglądał jak całkiem nowy. 

ODKRYJ WIĘCEJ
WIĘCEJ

WIĘCEJ