HISTORIA ALFY ROMEO
  • HISTORIA
  • PASJA DO WYŚCIGÓW
  • SERCE I DUSZA
  • PONADCZASOWA PASJA
  • WIĘCEJ

WAŻNA KARTA W HISTORII MOTORYZACJI

24 czerwca 1910 r. w Mediolanie działalność rozpoczęła Anonima Lombarda Fabbrica Automobili a w grudniu tego samego roku rozpoczynają się pracę nad pierwszym modelem samochodu, zaprojektowanym przez Giuseppe Merosiego,  noszącym nazwę ALFA 24HP. Pięć lat później A.L.F.A zostaje przejęta przez Nicolę Romeo a jego nazwisko od tamtej pory niezmiennie trwa w nazwie przedsiębiorstwa. Alfa Romeo stała się synonimem najczystszej pasji do motoryzacji a wyjątkowe podejście marki do projektowania samochodów inspirowało producentów z całego świata. Logo Alfy Romeo stało się kultowym symbolem najczystszych emocji za kierownicą, dla milionów entuzjastów. I tak już będzie zawsze

PASJA DO WYŚCIGÓW

PONAD WIEK WYŚCIGOWEJ PASJI

Od samego początku istnienia marki samochody Alfa Romeo startowały w wyścigach. Emblemat Quadrifoglio zapisał się w historii wszystkich legendarnych wyścigów, takich jak Targa Florio, Mille Miglia i Le Mans. Alfa Romeo ma na koncie 5 tytułów mistrza świata: GP w pierwszych mistrzostwach świata w historii w 1925 roku zdobyta modelem P2, zwycięstwo w pierwszych dwóch mistrzostwach F1 zdobyte legendarnymi modelami 158 i 159 Alfetta, mistrzostwo świata w klasyfikacji producentów w 1975 roku zdobyte dzięki modelowi 33 TT 12 oraz sportowe mistrzostwo świata w 1977 wywalczone modelem 33 SC 12.
Alfa Romeo zajęła trwałe miejsce historii sportu samochodowego także dzięki innym modelom, takim jak znakomita P3, niezwykła 6C 1750, niezapomniana 8C czy bezkompromisowa 155 V6 TI DTM. Jednak kolejny rozdział legendy dopiero czeka na napisanie: przyszłość należy do tego, kto ma wspaniałą historię.

SERCE I DUSZA

SERCE I DUSZA BRANŻY MOTORYZACYJNEJ

W swojej ponad stuletniej historii Alfa Romeo nie tylko produkowała samochody. Ona je tworzyła. Każdy model został zaprojektowany zarówno pod kątem kanonu klasycznego piękna jak również pełnego podporządkowania kierowcy. Samochody Alfa Romeo to nie tylko maszyny. To dzieła będące efektem nieustającego rozwoju technologii i ewolucji inżynierii, dzięki swej bezkompromisowej doskonałości godne tytułu Made in Italy. Właśnie dlatego wśród prawdziwych pasjonatów motoryzacji Alfa Romeo pozostaje jedną z najbardziej pożądanych marek – to zasługa takich modeli jak 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164, 147 i wielu wielu innych.

PONADCZASOWA PASJA

PONADCZASOWA PASJA

Nasza pasja pojawia się wraz obrotem kluczyka, rykiem silnika lub po prostu spojrzeniem. Alfa Romeo zawsze potrafiła zawładnąć sercem każdego , kto miał szczęście ją posiadać. Dzisiaj, dzięki znakomitej obsłudze oferowanej przez FCA Heritage, pasja do Twojej Alfy Romeo będzie naprawdę wieczna. To entuzjaści tacy jak Ty, którzy chcą mieć pewność, że Twój pojazd dzięki specjalnym certyfikatom będzie mógł cieszyć się autentycznością, na jaką zasługuje. Dodatkowo proces renowacji spowoduje, że twój samochód będzie wyglądał jak nowy.

ODKRYJ WIĘCEJ
WIĘCEJ

WIĘCEJ