SUV WEDŁUG ALFA ROMEO

Nowe oblicze sportowego charakteru.

RODZAJE SUV-ów:
FULL-SIZE, KOMPAKTOWY, CROSSOVER 

W segmencie SUV dostępnych jest wiele różnych rodzajów aut. Kompaktowy SUV łączy w sobie cechy tradycyjnego SUV-a i auta o mniejszych gabarytach. Kompaktowe pojazdy typu SUV oferują więcej miejsca, wyższy prześwit i lepsze funkcje jazdy terenowej niż auta tradycyjne, a przy tym są nieco mniejsze i bardziej ekonomiczne od pełnowymiarowych SUV-ów. SUV-y typu Crossover są standardowo oparte na konstrukcji lżejszej niż tradycyjne samochody tego rodzaju. Choć z uwagi na mniejszy rozmiar mają także nieco niższe osiągi, pojazdy typu crossover spełniają potrzeby większości kierowców. Z kolei małe SUV-y oferują mnóstwo przestrzeni bagażowej. Stanowią świetne rozwiązanie dla rodzin, które wolą je od kompaktowych lub średnich sedanów.

JAK WYBRAĆ SUV-a?

Zakup samochodu typu SUV to nie tylko wybór jednego z najpopularniejszych pojazdów na rynku, ale decyzja dotyczą określonego stylu życia. Ale jak wybrać najlepsze auto dla siebie? W segmencie SUV-ów znajdziemy szereg różnych modeli i opcji indywidualnego dostosowania. Kupując idealny samochód, warto wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak:

  • preferencje stylistyczne;
  • wyposażenie;
  • przestronność;
  • rodzaj silnika;
  • rodzaj napędu.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SUV TO NOWA
DEFINICJA SPORTOWEGO CHARAKTERU

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi sylwetka i funkcjonalności wysokiej jakości pojazdów typu SUV. Dzisiaj wszystkie oczy zwrócone są na model Stelvio, który zachwyca unikalną, włoską stylistyką i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Ten niezwykły SUV wyposażono w unikalny układ zawieszenia Alfa Link™ i innowacyjny system napędu na cztery koła Q4. Pojazd zaprojektowano z myślą o zrewolucjonizowaniu myślenia o sportowym charakterze i mocy, osiągając przy tym komfort, różnorodność i poczucie kontroli na najwyższym poziomie.

WYGODA PRZEDE WSZYSTKIM

Przez lata sposób korzystania z wysokiej klasy SUV-ów oraz ich funkcja z pewnością znacząco się zmieniły. Wyrafinowane wzornictwo modeli Alfa Romeo Stelvio i Tonale tworzy głębokie uczucie przyjemności z jazdy i wygody, które idealnie uzupełniają ich imponujące osiągi. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą cieszyć się przestronnym wnętrzem i mnóstwem miejsca na nogi, a także wyjątkowo pakownym bagażnikiem (525 litrów w modelu Stelvio, 385 litrów w modelu Tonale). Te funkcjonalności, w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi opracowanymi przez zespół Alfa Romeo, sprawiają, że każda podróż tymi SUV-ami to niezwykła przygoda.

SUV ALFA ROMEO:
UOSOBIENIE WŁOSKIEGO WZORNICTWA

Unikalna stylistyka modelu Stelvio to prawdziwe uosobienie włoskiego wzornictwa, a jego układ napędowy przywraca sportowego ducha pojazdom typu SUV. Pierwszy SUV klasy premium od Alfa Romeo zachwyca zwartą aluminiową konstrukcją typu monoblok, a dzięki dostępnym silnikom benzynowym lub diesel jego moc sięga do 210 KM lub nawet 510 KM w wielokrotnie nagradzanej wersji Quadrifoglio. Układ i najnowocześniejsza mechanika czterocylindrowego silnika rzędowego, w połączeniu z turbosprężarką o zmiennej geometrii i ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów sprawiają, że ten wyjątkowy SUV wyróżnia się z tłumu, gwarantując niedoścignioną moc i wydajność.

NOWY ELEKTRYZUJĄCY ROZDZIAŁ:
SUV Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM

Zastosowana w modelu Alfa Romeo Tonale technologia hybrydowa SUV-ów to wybór pewnego stylu życia, a co za tym idzie szeregu dodatkowych korzyści, takich jak:

 

  • emisje na poziomie zerowym podczas jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym;
  • niższe koszty eksploatacji;
  • ładowanie w trakcie jazdy (samoładujące napędy hybrydowe).

TONALE HYBRID i PLUG-IN HYBRID Q4

Wraz z premierą modeli Tonale Hybrid i Tonale Plug-in Hybrid Q4, Alfa Romeo oficjalnie zadebiutowała w świecie napędu elektrycznego i kompaktowych pojazdów typu SUV. Oto początek nowej ery - naturalna ewolucja, która pozwala marce osiągnąć idealnie harmonijne połączenie osiągów i dynamiki jazdy. Alfa Romeo wprowadza na rynek niedoścignione rozwiązania technologiczne i unikalną łączność, a przy tym na nowe definiuje pojęcie piękna, energii, wydajności i przyjemności z jazdy.