NOWY ALFA ROMEO
F1® TEAM

Nowa nazwa, nowe barwy, nowy sezon: przygotuj się na pełne emocji Mistrzostwa Świata 2023.

POCZĄTEK NOWEJ EPOKI

Innowacyjny, zuchwały, oszałamiający: nowy bolid C43 został zaprojektowany, aby błyszczeć na torze. Nowe czerwono-czarne barwy przyciągają wzrok, a konstrukcja – zgodnie z filozofią ciągłego doskonalenia marki – została zmodernizowana i ulepszona.
Jako następca udanego modelu z ubiegłego roku, C43 wyróżnia się zaktualizowanym pakietem aerodynamicznym, 18-calowymi niskoprofilowymi oponami i nowym silnikiem Ferrari Hybrid Turbo V6, który doskonale odzwierciedla nieposkromiony charakter marki.

PRZEDSTAWIAMY NOWY BOLID C43

VALTTERI BOTTAS

Valtteri, dziesięciokrotny zwycięzca Grand Prix już jako młody kierowca dał się poznać jako geniusz wyścigów. Jest on drugim kierowcą w historii, który w jednym sezonie (2008) triumfował zarówno w edycjach Formuły Renault Eurocup jak i Formuły Renault Northern European Cup. W Formule 3 jako pierwszy zawodnik w historii zdobył mistrzostwo w dwóch kolejnych latach 2009 i 2010. W Formule 1 zadebiutował w 2013 r. w barwach Williamsa, a następnie przeniósł się do Mercedesa, z którym był związany od 2017 r. W zespole tym odegrał kluczową rolę, przyczyniając się do zdobycia przez swój team czterech tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów. Wniesie on do zespołu swoje ogromne doświadczenie i pomoże mu awansować w klasyfikacji.

GUANYU ZHOU

Guanyu jest pierwszym w historii Formuły 1 kierowcą pochodzącym z Chin, postacią, która właśnie teraz zapisuje ważną kartę w historii motosportu swojego kraju. Jak na swój młody wiek, 23 letni Zhou, może pochwalić się już imponującymi osiągnięciami. W sezonie 2015 ukończył edycję włoskiej F4 na drugim miejscu, po czym zaczął odnosić triumfy w wyścigach Europejskiej Formuły 3 i Formuły 2, stanowiących przedsionek Formuły 1. Jako jedyny debiutant w F1 w sezonie 2022 wsparł swój zespół ogromnym talentem i entuzjazmem.