ALFA ROMEO 33 STRADALE

Il coraggio di sognare

Uwaga

Alfa Romeo 33 Stradale to limitowana seria 33 egzemplarzy, które zostały już wyprzedane. Nie można składać więcej zamówień. Treść i obrazy zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom ilustracyjnym.

The story of a dream
Wizja

Historia marzenia

Kiedy pasja łączy się się z odwagą, nie ma rzeczy niemożliwych. Model 33 Stradale powstał z inspiracji legendarną ikoną spod szyldu Alfa Romeo i otwiera nowy rozdział w historii, pełen śmiałych rozwiązań, sportowego charakteru i wyjątkowej mocy. Zaskakujący Fuoriserie: 33 dostępne sztuki są wyrazem kreatywnego myślenia ich właścicieli, którzy zostali zaproszeni do czynnego udziału w procesie decyzyjnym i tym samym dołączyli do prac naszego zespołu zdolnych rzemieślników, zyskując pełną swobodę personalizacji swoich supersamochodów.

 

Kreacja
Konieczność piękna
Bridge between time and eternity

Miejsce, gdzie czas łączy się z wiecznością. Doskonałe połączenie piękna i funkcjonalności. Alfa Romeo 33 Stradale to wizjonerskie dzieło sztuki, które teraz powraca po 56 latach.

The most beautiful car of all time

Model 33 Stradale z 1967 r., przez wielu uważany za najpiękniejszy samochód wszechczasów oraz jego legendarne elementy stylistyczne stanowiły główne źródło inspiracji dla stworzenia futurystycznych linii nadwozia i harmonijnych propozycji sylwetki supersamochodu.

Car’s aerodynamics at high speeds

Od zewnętrznych lusterek po boczne wloty powietrza, od lamp po przód z legendarnym scudetto: każdy element nadwozia opracowano tak, by zwiększyć właściwości aerodynamiczne auta przy dużych prędkościach.

Carbon-fibre and aluminium roof

Dach wykonany z włókna węglowego i aluminium gwarantuje niesamowity panoramiczny widok i sprawia, że 33 Stradale jest wyjątkowo lekki.

Butterfly doors

Zmysłowa sylwetka, która zabierze cię w przyszłość. Otwierające się jak skrzydła motyla drzwi, wyposażone w zaawansowany mechanizm zawiasów, tworzą oszałamiający efekt.

Theatrical and functional opening of the front and rear “cofango"

Otwieranie przedniego i tylnego "cofango" (tj. połączenia maski i błotnika) to nie tylko robi wrażenie, ale jest też wyjątkowo praktyczne: gwarantuje łatwy dostęp do przedziału bagażowego oraz wszystkich technicznych komponentów 33 Stradale - w prawdziwie rajdowym stylu.

Aerodynamic truncated tail

Aerodynamiczne rozwiązania zastosowane w skróconej tylnej części auta, w połączeniu z wyrazistą, umieszczoną centralnie trójkątną formą, podkreślają tył supersamochodu i dodają mu mocnego, energetycznego charakteru.

High-tech headlights jewels

Przednie reflektory to prawdziwe technologiczne perełki, które pełnią funkcję wlotów, przez które powietrze trafia do chłodnicy i zwiększają właściwości aerodynamiczne auta.

V-shield aluminium and carbon-fibre details three-dimensional logo

Umieszczony z przodu "Scudetto" , wzór w kształcie litery V, wieńczy miejsce przecinania się płynnych linii maski i odsłania trójwymiarowe logo Alfa Romeo, wykonane z aluminium i elementów z włókna węglowego. Sposób, w jaki manifestuje się w przestrzeni przywodzi na myśl perfekcyjne dzieło rzeźbiarza.

Gold alloy wheels paired with coloured Brembo carbon-ceramic brakes

Ikoniczne złote aluminiowe felgi z kolorowymi węglowo-ceramicznymi hamulcami marki Brembo to ucieleśnienie unikalnego rajdowego charakteru Alfa Romeo i ukłon w kierunku modelu 33 Stradale z 1967 r.

Rear turn signals emerge from the car’s wing

Tylne kierunkowskazy wyłaniają się z bocznych lusterek samochodu, przywołując na myśl legendarny wzór wlotów powietrza poprzednika: potrzebne i piękne w całej okazałości.

Three-dimensional effect taillights

Oszałamiający, trójwymiarowy efekt: okrągłe światła tylne odświeżają wygląd tyłu historycznego modelu 33 Stradale, dodając mu ultranowoczesnego charakteru.

Atmosfera
Rzemiosło i innowacyjność
The atmosphere

W świecie zdominowanym przez produkcję przemysłową Alfa Romeo ma odwagę snuć całkiem odmienne marzenia. Realizując oryginalne, artystyczne koncepcje, marka tworzy projekty przesiąknięte pięknem, zapewniając kierowcom autentyczne doświadczenia z jazdy 33 Stradale Fuoriserie, które angażują wszystkie zmysły.

Driver-oriented interior

Wnętrze Alfy Romeo 33 Stradale opracowano z myślą o komforcie kierowcy, usuwając ze sportowej kierownicy elementy sterowania. Dzięki temu auta zachwyca prostotą i pozwala czerpać pełnię przyjemności z każdej minuty jazdy.

Luminous cabin sensation of piloting a jet aircraft

Otulająca, jasna kabina przywodzi na myśl wnętrze odrzutowca: oto wyraźny ukłon w kierunku aeronautyki, która jest integralną częścią historii marki Alfa Romeo.

Aluminium centre console

Styl podstawowych elementów sterowania nawiązuje do tradycji aeronautyki, a aluminiowa konsola środkowa została zaprojektowana tak, by pomagać kierowcy w budowaniu silnej więzi z jego supersamochodem.

Unique sensory response

Pokrętła, biegi i przełączniki to 100% włoskiego wzornictwa, które powstało z myślą o tworzeniu unikalnych wrażeń, zmysłowych i niezapomnianych doświadczeń z jazdy.

Cannocchiale combining analogue and digital elements

Łącząc elementy analogowe z cyfrowymi, panel zegarów „Cannocchiale” od Alfa Romeo daje wrażenie trójwymiarowości i zmienia wygląd w zależności od wybranego trybu jazdy: „Strada” lub „Pista”.

Retracting centre console

Liczy się tylko droga. Duży wyświetlacz pozwala sterować ustawieniami supersamochodu, został umieszczony pomiędzy deską rozdzielczą i konsolą centralną, a w razie potrzeby można go rozłożyć lub złożyć.

Cannelloni” ribbed design

W hołdzie dla modelu z 1967 r., którego można podziwiać w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, wnętrze 33 Stradale zachwyca tradycyjnymi, unikalnymi żeberkowymi przeszyciami Cannelloni.

Premium materials

Dzięki wysokiej jakości materiałom, wygodnym fotelom i nowoczesnym rozwiązaniom kabina auta pozwala rozkoszować się wrażeniami z jazdy, stając się naturalnym przedłużeniem kierowcy.

A unique driving experience
Osiągi

Unikalna płynność jazdy

Alfa Romeo 33 Stradale jest dostępna w dwóch wariantach, zaprojektowanych, by spełniać potrzeby swoich właścicieli. Wersję benzynową wyposażono w 3-litrowy silnik V6 twin-turbo o mocy 620 KM, który pozwala rozwinąć prędkość do 333 km/h i przyspieszyć do 100 km/h w mniej niż 3 sekund, z kolei napęd elektryczny generuje moc ponad 750 KM i zapewnia zasięg około 450 km.

 

World Premiere
Premiera

Światowa premiera

Alfa Romeo 33 Stradale: przeżyj raz jeszcze emocje, jakie towarzyszyły oficjalnej światowej premierze modelu.